תפקיד כפול |

פרופ' אבי ישראלי מרוויח יותר מ-100 אלף שקל בחודש מהדסה וממשרד הבריאות

פרופ' ישראלי מכהן כיום כמנהל מחלקת מדיניות מינהל וכלכלת בריאות בהדסה ■ רעייתו, עו"ד נורית ישראלי, מככבת בצמרת טבלת השכר של משרד מבקר המדינה, עם כ-60 אלף שקל בחודש

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

חגיגת השכר של מנהלי הדסה: לאחר שנחשפה לשעבר, פרופ' שלמה מור־יוסף שהסתכמה ב–10 מיליון שקל, לצד שכרו הכפול - שמורכב מפנסיה מהדסה ומשכרו כמנכ"ל ביטוח לאומי כיום - מתגלים בכירים נוספים שנהנו ממשכורות גבוהות במיוחד בבית החולים שסובל מקריסה פיננסית ונמצא בהקפאת הליכים. ביניהם, פרופ' אבי ישראלי, כיום מנהל מחלקת מדיניות מינהל וכלכלת בריאות בהדסה, שהיה בעבר מנכ"ל בית החולים ומנכ"ל משרד הבריאות, בין 2003 ל–2009.

ישראלי, פנימאי בהכשרתו, מרוויח על פי דיווחים 80 אלף שקל בחודש עבור משרתו המלאה. בנוסף, החל במחצית 2011 ממלא ישראלי תפקיד נוסף, כמדען הראשי של משרד הבריאות, תפקיד שאותו הוא ממלא בחצי משרה. מנתוני הממונה על השכר באוצר עולה כי שכר ממוצע בתפקידים מקבילים הוא 52 אלף שקל בחודש בגין משרה מלאה.

אם כך, ישראלי הוא עובד מדינה במקביל לתפקידו במוסד הפרטי, שנהנה מדירוג שכר רופאים. זהו אותו דירוג שמאפשר גם לשלמה מור יוסף, מנכ"ל ביטוח לאומי כיום, לקבל 60 אלף שקל בחודש - כמעט פי שניים מרמת שכר של 37 אלף שקל - שכרו של מנכ"ל משרד ממשלתי שאינו רופא.

בנוסף, ישראלי נהנה מזמן פנוי מספיק כדי לכהן מאז 2010 כיו"ר חברת הביומד בריינסטורם, הנסחרת בארה"ב ומפתחת טיפולים במחלות ניוון עצבי. את התפקיד הזה הוא מבצע ללא שכר, אך הוא זכאי לאופציות. לדבריו, הוא עושה את התפקיד הזה "מחוץ לשעות העבודה" .

אבי ישראליצילום: דניאל בר און
נורית ישראליצילום: דניאל בר און

כל שלושת התפקידים אמורים להיות מאושרים על ידי משרד הבריאות, שהרי מדובר בניגוד עניינים: המדען הראשי של המשרד גם עובד מבתי החולים הקשורים למערכת. במסגרת תפקידו הוא אמור גם לתמוך בחברות ביומד ישראליות, שאחת מהן הוא מנהל. ישראלי טוען כי חתם על טופס ניגוד עניינים שנמצא במשרד הבריאות, אלא שהוא מסרב לחשוף אותו. גם משרד הבריאות סירב להציג את המסמך.

פרופ' ישראלי אינו עובד המדינה היחיד במשפחה. רעייתו, עו"ד נורית ישראלי, אף היא עובדת מדינה ושיאנית שכר. ישראלי עומדת בראש טבלת שיאני השכר של משרד מבקר המדינה כבר כמה שנים. כיועצת המשפטית של המשרד, שכרה מוצמד לשכרו של סגן נשיא בבית משפט מחוזי: 58 אלף שקל ברוטו בחודש.

ישראלי סירב להגיב לידיעה. ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "פרופ' ישראלי מועסק בחצי משרה. שכרו נקבע בהתאם להסכם הרופאים ואושר על ידי נציבות שירות המדינה. הוא בעל אישור לעבוד בהדסה וחתום על טופס ניגוד עיניינים שאושר על ידי המחלקה המשפטית. פרופ' ישראלי בעל ידע וניסיון רבים ושימש בתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות ב–2003–2009".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker