מודל חינוכי |

מזכ"ל הסתדרות המורים ייצא ממעצר בית כדי לנאום בכנס

בכירי הסתדרות המורים, בראשם המזכ"ל יוסי וסרמן, יישבו עד סוף השבוע במעצר בית לאחר שנחקרו על ידי המשטרה בחשד לשוחד

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בכירי הסתדרות המורים, המזכ"ל יוסי וסרמן, ומנהל אגף האירועים יוסי אפרת, יושבים זה היום השלישי במעצר בית לאחר שנחקרו ארוכות על ידי יחידת להב 443 בחשד לשוחד. הם שוחררו בתנאים מגבילים לחמישה ימי מעצר בית שיסתיימו בסוף השבוע. את תחילת השבוע הבא (10-11 בפברואר) יחגוג וסרמן בכנס בינלאומי של הסתדרות המורים, שייערך בחיפה תחת השם "חינוך לאזרחות גלובלית".

בין המשתתפים העתידיים: אורחים מחו"ל הכנס בשיתוף עם ארגון (Education International) וגם אורחים נכבדים מישראל, ביניהם ינאמו שר החינוך שי פירון, מנכ"לית המשרד מיכל כהן, שרת החינוך לשעבר יולי תמיר ויו"ר ועדת החינוך של הכנסת, עמרם מצנע.

עד לרגע זה לא הודיע איש על ביטול הופעתו. גם בהסתדרות המורים לא מתרגשים ממעצר הבית של המזכ"ל. בארגון אמרו היום: "הכנס הבינלאומי הראשון של הסתדרות המורים יתקיים כסדרו ואין כל שינוי במתכונתו ובמשתתפיו. אנו מקדמים בברכה את כל באי הכנס". על השאלה האם וסרמן, שאמור לפתוח את הכנס, ינאם, ניתנה תשובה חיובית: "נכון לעכשיו, וסרמן צפוי לנאום בכנס".

ממשרד החינוך מתעלמים נכון לעכשיו מנושא בעניין הגעתו של וסרמן לאירוע ומהשתתפותה של מנכ"לית המשרד הכנס, אך השר פירון כבר הוכיח שהוא עומד איתן מאחורי וסרמן. גם כשפורסמה סדרת כתבות התחקיר ב-TheMarker, שהוכיחו בעיות קשות של מינהל תקין בארגון שאינו מפוקח על ידי מבקר המדינה, בעקבותיהן הוגשו לשר שאילתות הנוגעות לפיקוח משרד החינוך על תקציבי העתק (80 מליון שקל בשנה) שהוא מעביר להסתדרות המורים, טען השר שהכל בשליטה. וסרמן אפילו לא נקרא לדיון מעמיק בנושא ההאשמות, בוודאי שלא נדרש לשלם כל מחיר.

יוסי וסרמןצילום: שרון בוקוב

הכנס מיועד בעיקר לאלפי עובדי ההוראה, 120 אלף חברי הסתדרות המורים, אלא שלא כולם הוזמנו. האופוזיציה לוסרמן, גילה קליין, יו"ר סיעת נחל ומורה פעילה, שזכתה בבחירות האחרונות ב-15% מן הקולות, לא הורשתה להירשם לכנס. באחרונה, פנתה קליין לראשות השיפוט של הסתדרות המורים, והשופטת שרה פריש העומדת בראשה הורתה להסתדרות לבדוק שוב מדוע נאסר עליה להגיע לכנס. גם לקוקטייל החגיגי שייערך ביום ראשון בערב בחיפה, לא הוזמנה קליין, וגם לא אנשים אחרים הנחשבים למתנגדי וסרמן.

אתמול פנתה התנועה לאיכות השלטון למשרד מבקר המדינה וכן לוועדת החינוך של הכנסת בדרישה להכפיף את הסתדרות המורים, הנחשבת אגודה עותמנית ולכן הוחרגה מחוק רשם העמותות, לביקורת מבקר המדינה. להסתדרות המורים (כמו גם לגופיםן אחרים כמו ההתסדרות הכללית לדוגמה) יש מבקר פנימי בלבד, וגופים חיצוניים אינם מבקרים אותה כלל, מה שהפך אותה לחצרו הפרטית של וסרמן שעושה בה, ובתקציבה, כל העולה על רוחו.

בימים אלה מתגבשת הצעת חוק על ידי חברי הכנסת משה מזרחי ומרב מיכאלי ממפלגת העבודה, שיקבע כי אגודות עותמניות יוכפפו לבקרה חיצונית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker