ביה"ד לעבודה הורה למפקחי משרד הכלכלה להפסיק לשבות

המדינה טענה כי אף שבית הדין האזורי קבע שהעובדים הם יחידת מיקוח נפרדת, הרי שבית הדין הארצי הוציא צו עיכוב לביצוע החלטה זו, כך שהשביתה אינה חוקית

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נענה אתמול (ג') לבקשת המדינה והורה למפקחים של משרד הכלכלה להפסיק את השביתה שהם מקיימים כבר ארבעה שבועות וחצי. תפקיד המפקחים הוא לפקוד מקומות עבודה ולוודא כי המעסיקים אינם מפרים את זכויות העובדים. ארגון העובדים אחדות, הפועל בקרב עובדים בחוזים אישיים המועסקים בשירות המדינה, צירף לשורותיו את המפקחים של משרד הכלכלה והכריז בשמם על סכסוך עבודה, במטרה לשפר את תנאי העסקתם.

הארגון, בראשות אבירם ז'ולטי, העלה שלוש דרישות להנהלת משרד הכלכלה: העלאת שכר הפקחים (שהוא כיום 5,000 שקל בחודש), הקצאת חדרים עבורם ומתן היתר להחזיק בכלי הרכב הניתנים להם גם מחוץ לשעות העבודה. הנהלת המשרד לא נענתה לדרישות - והמפקחים פתחו בשביתה, בתמיכת אחדות.

רם קנדיל, מזכיר ארגון אחדותצילום: אמיל סלמן

המדינה פנתה לבית הדין האזורי בבקשה שיורה למפקחים להפסיק את השביתה. עו"ד דורון יפת מפרקליטות המדינה נימק את הבקשה בכך שאחדות אינו ארגון יציג של עובדי החוזים האישיים בשירות המדינה. עוד טענה המדינה כי אף שבית הדין האזורי קבע שהעובדים הם יחידת מיקוח נפרדת, הרי שבית הדין הארצי הוציא צו עיכוב לביצוע החלטה זו, כך שהשביתה אינה חוקית.

השופטת מיכל לויט, שהוציאה צו מניעה נגד השביתה, אמרה כי כל עוד מעוכבת הקביעה שלפיה עובדי החוזים האישיים הם יחידת מיקוח נפרדת, וכל עוד אחדות אינו מוכר כארגון יציג, אחדות אינו רשאי להורות לעובדים לקיים שביתה.

מזכיר אחדות, רם קנדיל, אמר בתגובה כי "צו המניעה מאכזב, מכיוון שהמפקחים נותרו בסיטואציה בלתי אפשרית שבה פוגעים כל יום בזכויותיהם, אבל הם מנועים מלהגיב כקולקטיב". לדבריו, הארגון הגיש בקשת ערעור דחופה לבית הדין הארצי על החלטת בית הדין האזורי, ובה הוא טוען שבית הדין שגה בפרשנות של חוק יישוב סכסוכי עבודה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker