חילופים במרכז הבינתחומי: פרופ' צבי אקשטיין מונה לדיקאן ביה"ס למינהל עסקים

הדיקאן היוצא פרופ' רוני שחר: "אני יכול להרשות לעצמי לסיים את תפקידי הניהולי וזאת כדי לשוב ולהזין את הלהט המחקרי שלי"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

פרופ' רוני שחר, דיקאן בית הספר למנהל עסקים של המרכז הבינתחומי בשלוש השני האחרונות, הודיע אתמול במפתיע כי יפרוש בקיץ הקרוב מן התפקיד. הוא יוחלף על ידי פרופ' צבי אקשטיין, היום דיקאן בית הספר לכלכלה, שינהל את שני בתי הספר במקביל. המינוי ניתן לשנתיים הקרובות, במהלכן אם יחליט שחר לשוב לתפקיד, יוכל לעשות זאת. סיבת הפרישה: מיצוי אישי, רצון לשוב לתחומי המחקר, וכן לפיתוח פרויקטים חדשים בתחומי בית הספר.

הדבר נעשה למורת רוחו של מייסד המרכז, פרופ' אוריאל רייכמן, ועל אף ששחר הגיע מבית הספר לניהול של אוניברסיטת תל אביב, אך לפני שלוש שנים, בעבור התפקיד הזה. בקרב אנשי בית הספר הורמו לא מעט גבות מול מינוי המחליף, שנעשה בהחלטת רייכמן עצמו. הועלתה גם התהייה מדוע לא נמצא לשחר יורש מתאים מקרב אנשי בית הספר.

אתמול בלילה שלח שחר מייל לאנשי בית הספר בו כתב כך : "ביקשתי מפרופסור רייכמן לסיים את תפקידי כדיקן בקיץ הקרוב...,הוא החליט שלמשך השנתיים הקרובות ימונה דיקן זמני לבית הספר, כך שאם ארצה לשוב לתפקיד בעתיד, אוכל. הדיקן הזמני יהיה פרופסור צביקה אקשטיין שישמש בתפקיד בנוסף לתפקידו כדיקן בית הספר לכלכלה. צביקה היה המנחה שלי בדוקטורט ואשמח לעבוד איתו שוב. סיכמנו כי בנסיבות אלה אמשיך ללוות את בית הספר במספר חזיתות, כמו למשל גיוס סגל אקדמי....אני רואה את עצמי כחוקר וכיזם שנקלע לניהול בשל המוטיבציות היזמיות שלו (למשל, כדי להתמודד עם בריחת מוחות). בשלוש השנים האחרונות זכיתי להגשים רבות מהשאיפות היזמיות שלי, והתברכנו ברשימת הישגים ארוכה...על רקע הגשמת מרבית שאיפותיי הסקתי שאני יכול להרשות לעצמי לסיים את תפקידי הניהולי וזאת כדי לשוב ולהזין את הלהט המחקרי שלי ואת תשוקותיי המקצועיות האחרות".

במרכז הבינתחומי אישרו את הפרטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker