אפקט הדומינו של חברות הביטוח: גם עובדי AIG הקימו ועד

אחרי מגדל וכלל ביטוח, הגיעה גם תורה של חברת הביטוח הבינלאומית ■ ההסתדרות הודיעה: למעלה ממחצית מעובדי AIG חתמו על טופס הצטרפות לארגון ■ הנהלת החברה: "מברכים על כל דיאלוג שיתקיים עם העובדים"

חיים ביאור

ההסתדרות הודיעה אחר הצהריים (ב') להנהלת חברת הביטוח AIG שהיא ארגון העובדים היציג בחברה. בהסתדרות טוענים כי למעלה ממחצית מכלל 900 עובדי החברה חתמו על טפסי הצטרפות לארגון ובחרו ועד עובדים שייצג אותם מול הנהלת החברה. החוק קובע כי ארגון עובדים הופך ליציג רק כאשר הוא מחתים לפחות שליש מעובדי החברה.

AIG היא החברה השלישית בענף הביטוח שבה העובדים מתארגנים במסגרת ההסתדרות ומקימים ועד עובדים. עד כה התארגנו במסגרת ההסתדרות עובדי כלל ביטוח ומגדל , זאת על אף שהנהלת מגדל עדיין מסרבת להכיר בהתארגנות של עובדיה.

מנכ"לית האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, עו"ד חניטל סוויסה, קראה למנכ"ל AIG שי פלדמן, להכיר בהתארגנות של עובדי החברה ולפתוח עם ההסתדרות במשא ומתן לחתימה על הסכם עבודה קיבוצי בחברה. יו"ר ועד העובדים, תומר מלול, המועסק במטה AIG כמנהל פרויקטים, אמר שהוועד יחתור לשיפור תנאי ההעסקה בחברה, לרבות הגדלת הרכיבים הסוציאליים, העמדת תקציב לצרכי רווחה והגברת הביטחון התעסוקתי של העובדים. מרבית העובדים חתמו על טפסי הצטרפות להסתדרות באמצעות דף מיוחד שנפתח לצורך כך בפייסבוק.

מ-AIG נמסר: "אנו רואים בעובדי החברה נכס מרכזי, שעליו מתבסס יתרון האיכות של החברה. הנהלת החברה מכבדת את זהות ההתארגנות ומברכת על כל דיאלוג פורה שיתקיים עם עובדיה". מחרתיים צפויה להתקיים בתל אביב צעדה שבה ישתתפו עובדי מגדל ועובדי חברות ביטוח נוספות שהתאגדו באחרונה בהסתדרות, זאת כדי למחות על סירובו של בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו, להכיר בוועד שהקימו עובדיו. הצעדה תסתיים מתחת לביתו של אליהו.

AIG
המטה המרכזי של AIG בארה"בצילום: אי–פי

עובדי מגדל וההסתדרות דוחים את הצעתו של אליהו ולפיה ייערך משאל חשאי בקרב 3,000 עובדי החברה בשאלה אם הם מעוניינים להצטרף להסתדרות, בפיקוחו של שופט בדימוס. "כבר הצגנו בפני ההנהלה את חתימות העובדים שהתאגדו", טוענים העובדים. הנהלת מגדל בחרה שלא להגיב על הדברים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker