עובדי מגדל נטשו שוב את המשרדים: "הבעלים פוגע בהתארגנות"

יו"ר הוועד: "הנהלת החברה אינה מכירה בהתארגנות החוקית של עובדי מגדל, שמעל מחצית מהם חתמו על טפסי הצטרפות להסתדרות והקימו ועד יציג"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

עובדי מגדל נטשו הבוקר (א'), בפעם השנייה בתוך שבוע, את משרדי החברה בירושלים ללא הודעה מוקדמת, זאת במחאה על כך שהנהלת חברת הביטוח לא מכירה בוועד שהקימו במסגרת ההסתדרות.

העובדים מתכוונים להרחיב מחר את המאבק שבו החלו בשבוע שעבר ולנטוש את משרדי מגדל בפתח תקווה, שם ממוקם המטה ומבוצעת פעילות הליבה של החברה.

"הנהלת החברה אינה מכירה בהתארגנות החוקית של עובדי מגדל, שמעל מחצית מהם חתמו על טפסי הצטרפות להסתדרות והקימו ועד יציג", אמר יו"ר הוועד, מודי גת. לטענתו, בכירים בחברה "מסתובבים בין העובדים ומנסים לגרום להם לבטל את חתימתם על טפסי ההצטרפות להסתדרות, תוך הפרה של פסק דין בית הדין הארצי לעבודה האוסר על המעסיק להתערב בהליך ההתארגנות של עובדיו".

במקביל, ועד עובדי מגדל פנה לדירקטוריון החברה ולמפקחת על הביטוח במשרד האוצר, דורית סלינגר, במכתב שבו הם מתריעים על כך שהנהלת מגדל ובעיקר הבעלים שלמה אליהו, "פוגעים במכוון בהתאגדות העובדים תוך אי ציות לחוק". הוועד מבקש מחברי הדירקטוריון שיפעילו את סמכותם כדי שהנהלת מגדל "תיכנס למשא ומתן עם נציגי העובדים כמתחייב בחוק, ומתוקף חובת הנאמנות האישית של חברי הדירקטוריון לחברה".

עוד אומר הוועד בפנייתו כי לצעדיו והחלטותיו של אליהו השלכה ישירה על פעילות החברה.  "מדובר בעיוות משמעותי בממשלה התאגידי התקין של החברה וספק רב אם הוא מתיישב עם הוראות החוק". הוועד מוסיף כי "המשך הזלזול בחוק הוא מטריד, בעיקר כשמדובר בחברה המבטחת 35% מאזרחי המדינה. לכן במקום לגרור את החברה למאבקים מיותרים, באחריותכם להורות לחברה לכבד את החוק ולהפסיק לנסות לשבור את התאגדות העובדים הלגיטימית".

הנהלת מגדל בחרה שלא להגיב לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker