ההסתדרות הסכימה - וצינורות המזרח התיכון תפטר כ-30% מעובדיה

על פי ההסכם, 73 העובדים שיפרשו או יפוטרו יקבלו פיצויים בסכומים גדולים מהקבוע בחוק

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת צינורות המזרח התיכון, מקבוצת גאון אגרו, תפטר 73 עובדים - 29% מכלל עובדיה במפעלה שבצריפין. 58 מהעובדים יפרשו בהתאם להסכם שעליו חתמה הנהלת החברה עם ההסתדרות. כמו כן, יפוטרו 15 עובדים המועסקים באמצעות חוזים אישיים, שלא במסגרת ההסכם.

פרישת העובדים מצינורות המזרח התיכון - חלקם מרצון וחלקם באופן יזום - מתקיימת במסגרת תוכנית הבראה לחברה. גיבוש התוכנית היה התנאי שהציבה קרן ההשקעות ויולה לכניסתה כשותפה בבעלות על החברה במאי 2013. כל עובד שיפרוש צפוי עדיין להליך של שימוע.

לפי ההסכם עם ההסתדרות, שתוקפו לשש שנים הבאות, הפורשים יקבלו פיצויים בסכומים העולים על הקבוע בחוק "כדי להקל עליהם את ההסתגלות לאחר שנים רבות של עבודה בחברה", כפי שהגדיר אתמול אחד ממנהלי החברה. בתקופת ההסכם, העובדים יימנעו משביתות או משיבושים.

עלות ההסכם לפרישת 73 העובדים מצינורות המזרח התיכון היא 9 מיליון שקל. לפי מקורות בחברה, "הפרישה מרצון והפיטורים היו הכרחיים כדי להציל את החברה מקריסה, אחרי שנקלעה למשבר קשה בגלל יבוא הצינורות, בעיקר מטורקיה, ואובדן לקוחות". בוועד העובדים הועלו טענות על בזבוז כספים בחברה ועל שכר חריג בגובהו לבכירים.

מפעל צינורות המזרח התיכון ליד צריפיןצילום: מוטי מילרוד

הכנסות צינורות המזרח התיכון ברבעון השלישי של 2013 הסתכמו ב–84 מיליון שקל, ירידה של 48% בהכנסות ממכירת צינורות פלדה לעומת הרבעון המקביל ב–2012. לחברה נגרם באותו רבעון הפסד תפעולי בסך 4.9 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי בסך 21 מיליון שקל ברבעון המקביל ב–2012.

דוברת צינורות המזרח התיכון מסרה בתגובה: "אנו מודים להסתדרות ולוועד העובדים על ניהול תהליך באופן מקצועי. ההסכם שנחתם הוא חלק משורת צעדים הכרחיים להבראת צינורות, ואנו יוצאים לדרך חדשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker