עובדי צנורות המזרח התיכון שבתו במחאה על הפיטורים המתוכננים

מחאת העובדים היא נגד "ההחלטה החד צדדית של ההנהלה לפטר מספר גבוה של עובדים, בניגוד להסכם העבודה הקיבוצי הקיים בחברה", אמר יו"ר הוועד, חיים ויטלם ■ "בחברה יש בזבוזים, כגון שכר עתק לבכירים וקודם יש לטפל בזה"

חיים ביאור
חיים ביאור

עובדי מפעל צנורות המזרח התיכון בצריפין, שבתו היום (ה') וחסמו את שערי המפעל לאות "אזהרה", במחאה על תוכנית ההתייעלות של ההנהלה, הכוללת פיטורים של כמחצית מתוך 200 עובדי המפעל וסגירה של קווי יצור. יו"ר ועד עובדי צנורות המזרח התיכון, חיים ויטלם, אמר כי מחאת העובדים היא נגד "ההחלטה החד צדדית של ההנהלה לפטר מספר גבוה של עובדים ללא הסכמת הוועד, בניגוד להסכם העבודה הקיבוצי הקיים בחברה".

לדברי ויטלם, בשבועות האחרונים מתנהל מו"מ בין הוועד לבין המנכ"ל רפי איפרגן, על מספר העובדים שיפוטרו מהמפעל ועל גובה הפיצויים שישולמו להם. "המו"מ עלה על שרטון, ועכשיו ההנהלה רוצה לפעול חד צדדית", טען. עוד הוא אמר כי "בחברה יש בזבוזים, כגון שכר עתק לבכירים וקודם יש לטפל בזה לפני שמנסים לפגוע בעובדים".

מפעל צנורות המזרח התיכוןצילום: עופר וקנין

צנורות המזרח התיכון, הנמצאת בשליטה עקיפה של קבוצת ויולה, סבלה ברבעון השלישי של 2013 מירידה של 48% בהכנסות ממכירת צינורות לעומת הרבעון המקביל ב-2012, שהסתכמו ב-84 מיליון שקל. לחברה נגרם באותו רבעון הספד תפעולי בסך 4.9 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 21 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2012.

בחברה טוענים כי יבוא הצינורות פגע בהכנסותיה, ואחד מלקוחותיה הגדולים, חברת מקורות, רוכשת כמות גדולה יותר ויותר של צינורות מהיבואנים. בחברה הביעו בתגובה צער על השביתה הפתאומית והוסיפו כי ביום ראשון יתחדש המו"מ בין ההנהלה לבין הוועד, בהשתתפות ההסתדרות, על התוכנית האסטרטגית שמטרתה להבריא את המפעל ולאפשר את המשך פעילותו. בחברה הוסיפו כי יקויימו כל התחייבויות כלפי העובדים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker