בתום שנה של מו"מ נחתם הסכם שכר בפלאפון - לראשונה בענף הסלולר

על פי ההסכם, יפוטרו מפלאפון ב-3 השנים הקרובות 130 עובדים, מהם 50 יפוטרו במהלך 2014 ■ עיני: הסכם העבודה הקיבוצי הוא תוצאה אותה השיגו "עובדים שלקחו את גורלם בידיהם והתארגנו"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

שנה וחצי אחרי שהחליטו להתארגן בהסתדרות, חתמו אתמול (ג') יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן, ועד העובדים ומנכ"ל פלאפון גיל שרון, על הסכם עבודה קיבוצי ראשון בחברה. זהו גם הסכם העבודה הקיבוצי הראשון שנחתם בענף הסלולר.

ההסכם מעניק לעובדי פלאפון תוספת שכר של 12.7% במצטבר על פני שלוש השנים הבאות. בינואר 2014 העובדים יקבלו תוספת של 6.5%, בינואר 2015 הם יקבלו 3.1% ובינואר 2016 שכרם יועלה בעוד 3.1%. אולם לא כל עובדי החברה יזכו בתוספת, כשהעובדים החדשים לא יהנו מכל העלאה. בינואר הקרוב יקבלו את התוספת רק עובדים שהוותק שלהם בחברה הוא שנתיים לפחות. את שתי ההעלאות הבאות יקבלו עובדים בעלי ותק של שנה אחת לפחות.

בנוסף לכך, כל העובדים בפלאפון יקבלו בינואר הקרוב "מענק חתימה" שנע בין 550 שקל לעובד חדש יחסית שהוותק שלו בחברה עד שנה אחת ועד 13 אלף שקל למי שמועסק בחברה 10 שנים ומעלה. את המענק יקבלו גם עובדים שעזבו את החברה בנובמבר האחרון, במסגרת תוכנית הפרישה שהחברה הפעילה.

עופר עיני (מימין), אבי ניסנקורן ומנכ"ל חברת פלאפון, גיל שרון, בחתימת ההסכם היוםצילום: אלירן אביטל

על פי ההסכם, יפוטרו מפלאפון ב-3 השנים הקרובות 130 עובדים, מהם 50 יפוטרו במהלך 2014. בשבועות האחרונים, ערב חתימת ההסכם, פיטרה הנהלת פלאפון 170 עובדים. ההנהלה תוכל לפטר עובדים גם מעבר למכסה שנקבעה בהסכם, זאת מקרב העובדים שהם בניסיון (בטרם קביעות). התקופה שבה עובד חדש יהיה בניסיון תימשך על פי ההסכם כ-4 שנים. לגבי עובד קיים, תקופת הניסיון תהיה 3 שנים. ההסכם קובע כי הנהלת החברה תהיה רשאית לפטר עובד בניסיון "על פי שיקול דעתה".

ההסכם הופך אוטומטית כמחצית מ-3,300 עובדי פלאפון לבעלי קביעות בחברה. קשה יהיה לפטר עובדים אלה, אך הם עדיין לא יהיו מוגנים לחלוטין מפני פיטורים אם יתברר שאינם מתאימים לתפקידם, עבודתם אינה עונה על הקריטריונים של התייעלות או שהפרו משמעת. עובדים שהוזמנו פעמיים לשיחת משוב בתוך 6 חודשים - החברה תוכל לזמנם לשימוע לפני פיטורים, תוך דיווח לוועד. אם הוועד מתנגד לפיטורי העובד ואין בעניין זה הסכמה בינו להנהלת החברה, שאלת הפיטורים תובא להכרעתו של בורר מוסכם.

במעמד החתימה שהתקיים בבית ההסתדרות בתל אביב אמר יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, שהסכם העבודה הקיבוצי בפלאפון הוא תוצאה אותה השיגו "עובדים שלקחו את גורלם בידיהם והתארגנו". לדבריו, העובדים הם הראשונים לשלם את המחיר כשהחברה קורסת, אך עליהם לקבל גם חלק מרווחיה, בזמנים טובים.

מנכ"ל פלאפון, שרון, אמר כי ההסכם משפר מצד אחד את תנאי ההעסקה של עובדי החברה, אך גם מעניק גמישות להנהלה ואת היכולת שלה להנהיג התייעלות בשוק שהוא תחרותי במיוחד. יו"ר ועד העובדים של החברה, ברק לוי, אמר היום כי: "אמרנו שנדאג לאינטרסים של העובדים תוך שמירה על האינטרסים של פלאפון - וההסכם משקף זאת".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker