הנהלת דיסקונט מתגמשת: מציעה לעובדים תוספת שכר של 3% לשנתיים

עד כה התנגדה ההנהלה לכל תוספת שכר, אולם כעת היא מציעה לעובדים תוספת של 1.5% מדי שנה ■ הוועד מתנגד גם למתווה הזה ודורש העלאה של 5% מדי שנה

חיים ביאור
חיים ביאור

התקדמות במשא ותמן על הסכם שכר קיבוצי חדש בבנק דיסקונט: הנהלת הבנק הציעה היום (א') לעובדים תוספת שכר של 1.5% לשנה למשך שנתיים ובסך הכל תוספת של 3%. בכך הגמישה הנהלת הבנק את עמדתה, זאת לאחר שהתנגדה לכל תוספת שכר.

הוועד הארצי של עובדי דיסקונט, בראשות ריקי בכר, מתנגד להצעה החדשה הזו של ההנהלה ודבק בדרישתו לתוספת של 5% בכל שנה.

שתי מחלוקות נוספות, שמונעות בינתיים חתימה על הסכם קיבוצי בדיסקונט, קשורות לדרישת ההנהלה להתקין שעוני נוכחות בבנק ולניוד עובדים, בעיקר בדרג הפקידותי, בין סניפים ומחלקות לפי צרכי הבנק וללא היוועצות עם הוועד. הוועד מתנגד להתקנת שעוני הנוכחות ובנוגע לניוד עובדים, הוא דורש שהדבר ייעשה רק בהסכמתו.

יו"ר ועד עובדי דיסקונט, ריקי בכרצילום: תומר אפלבאום

ועד העובדים גם יוזם הגשת תביעות אישיות נגד הנהלת הבנק על הלנת שכר, זאת בעקבות החלטת ההנהלה לנכות 20% מהשכר של כמעט מחצית מעובדי הבנק. לטענת ההנהלה, העובדים הפחיתו את התפוקה כאשר במסגרת העיצומים שעליהם הכריזה ההסתדרות, הם לא טיפלו בדואר נכנס ויוצא, שכלל בין היתר הוראות של לקוחות בעניין הפקדת צ'קים או משיכות של כספים. לטענת הוועד, הימנעות העובדים מטיפול בדואר נכנס ויוצא לא גרם כלל להפחתת התפוקה.

לעומת זאת, הוועד אינו יוזם הגשת תביעות נגד הנהלת הבנק בשל החלטתה לנכות שכר של יומיים מעובדי סניף דיסקונט בבורסת היהלומים ברמת גן, שנסגר למשך יומיים. בוועד מודים כי המהלך הזה נעשה על פי החוק.

הנהלת דיסקונט מסרה בתגובה: "אין בכוונתנו לנהל את המו"מ באמצעי התקשורת. עם זאת נדגיש כי ועד העובדים קבע שורה של עיצומים, המאלצים את העובדים לעבוד במתכונת חלקית. לאור זאת, ובהתאם להודעה שנשלחה מראש לעובדים, הנהלת הבנק משלמת שכר בהתאמה לעבודה המתבצעת בפועל. מי שעובד עבודה חלקית, מקבל שכר חלקי. ההנהלה עושה את מרב המאמצים כדי לצמצם ככל שניתן את הפגיעה בשירות ללקוחות".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker