עובדי מגדל פתחו בעיצומים לא רשמיים: קיימו אסיפות בשעות העבודה

המאבק של עובדי חברת הביטוח הגדולה בישראל צובר תאוצה ■ העובדים קיימו ביומיים האחרונים אסיפות במשרדי החברה ■ הסיבה: ההנהלה מסרבת להכיר בוועד החדש ■ בהסתדרות מבהירים: אם המצב יימשך - נכריז על סכסוך עבודה

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

עובדי מגדל, חברת הביטוח הגדולה בישראל, פתחו בעיצומים בלתי רשמיים, שבמסגרתם הם מפסיקים את העבודה ומתכנסים לאסיפות מחאה. שלשום קיימו העובדים אסיפת מחאה במשרדי החברה בחיפה ואתמול - במטה החברה בפתח תקוה. היום יקיימו העובדים אסיפה נוספת במטה החברה.

העובדים מוחים על כך שהנהלת מגדל, שבשליטת איש העסקים שלמה אליהו, אינה מכירה בהתארגנות שלהם במסגרת ההסתדרות ובוועד הזמני שהקימו. מודי גת, מבקר מערכות מידע במגדל, שמשמש גם חבר הוועד הזמני, סיפר כי הנהלת החברה מפיצה אי-מיילים לעובדים שבהם היא מסבירה להם, באופן מוטה, את ההשלכות שעלולות להיות לכניסת ההסתדרות לחברה. באי-מיילים נכתב כי עדיפה הידברות ישירה בין כל עובד לבין מנהלו, ללא תיווך של ההסתדרות והוועד.

"שיטות אלה של הפעלת לחץ על העובדים לבל יצטרפו לארגון עובדים הן בגדר הפרה של פסיקת בית הדין הארצי לעבודה בעניין פלאפון מלפני שנה, האוסרת על המעסיק להתערב במהלך ההתארגנות של עובדיו ואף להביע את דעתו בעד או נגד ההתארגנות", טוען גת. "מעל מחצית מכלל עובדי מגדל חתמו על טפסי התפקדות להסתדרות, הרבה מעבר למינימום הנדרש על פי החוק".

שלמה אליהוצילום: מיכל פתאל

האסיפות בשעות העבודה שמקיימים של עובדי מגדל הן לכאורה בלתי חוקיות, מכיוון שהן נערכות מבלי שההסתדרות הכריזה מראש על סכסוך עבודה. על פי החוק, העובדים מחוייבים לשמור על שקט תעשייתי במשך 14 ימים לאחר ההכרזה על סכסוך העבודה, ורק אז הם רשאים לפתוח בעיצומים או בשביתה. עם זאת, בהסתדרות מתכוונים להכריז על סכסוך עבודה במגדל אם הנהלת החברה תמשיך במדיניות הנוכחית שלה.

הבעלים מתנגד

אסיפות העובדים החלו בעקבות איגרת ששיגר בשבוע שעבר אליהו לכל העובדים והמנהלים בחברה, שבה קבע כי אין מקום להתארגנות עובדים בחברה. "אני מאמין שאותם עובדים שהחליטו להצטרף ליוזמת ההתאגדות, עשו זאת מחמת אי הבהירות והיעדר הידיעה על עתידה של החברה", כתב אליהו. "אני מאמין בקשר הישיר בין העובדים למנהליהם ואינני מאמין בהידברות עקיפה באמצעות נציגים, מבית ומחוץ (...) לדעתי, הצורך בהתאגדות אינו קיים בחברה כמו מגדל, שלה בעלים אשר בא כדי להישאר בה".

בעקבות המעשה של אליהו, דרשה ממנו ההסתדרות מאליהו להפסיק את הצעדים הללו. בחברת ביטוח אחרת, כלל ביטוח, שהכירה בהתארגנות עובדיה במסגרת ההסתדרות, מתקיים בימים אלה משא ומתן לחתימה על הסכם שכר קיבוצי ראשון שתוקפו יהיה לשלוש שנים ויסדיר את תנאי השכר וההעסקה של העובדים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker