127 עובדים בכיל קיבלו הודעה על כוונה לפטרם - הוועד מאיים בשביתה

127 עובדי כיל המועסקים במפעל רותם אמפרט בנגב קיבלו מהנהלת המפעל הודעה על כוונה לפטרם במסגרת תוכנית התייעלות ■ אחדים מהעובדים שקיבלו את ההודעה חשו ברע ופונו לטיפול בבית החולים סורוקה ■ ועד העובדים מתכוון לחדש את ההפגנות ולקיים שביתה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לפי תוכניתה של כיל, 90 מהעובדים יעזבו את החברה לפנסיה מוקדמת בתנאים משופרים. הם יקבלו מענק בסך כ-800 אלף שקל ועם פרישתם ימשיכו לקבל משכורת של 18-17 אלף שקל עד שימלאו להם 67, שהוא גיל הפרישה הרגיל, מועד בו יתחילו לקבל גמלה חודשית מקרן הפנסיה.

אחדים מהעובדים ברותם אמפרט שקיבלו את ההודעה חשו ברע ופונו לטיפול בבית החולים סורוקה. ועד העובדים, שלפני שבועות אחדים קיים מאבק נגד תוכנית הפיטורים, יחד עם ועדים ממפעלים אחרים של הקבוצה, מתכוון לחדש את ההפגנות ואף לקיים שביתה במפעל בגיבוי ההסתדרות.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

סנדיסק מצטרפת לקרן מסחור הידע של אוניברסיטת תל אביב

רמי לוי מתכוון להתרחב גם לשוק הטלוויזיה: "גם כאן נפתיע"

מפעלי כיל בים המלחצילום: עופר וקנין

במכתב שהעביר אתמול (א') סמנכ"ל משאבי אנוש ומינהל ברותם אמפרט, גיל אליקים, ליו"ר ועד העובדים של המפעל, משה חדד, שכותרתו "תוכנית חירום - פיטורי צמצום", הוא מתאר מצב עסקי קשה שבו שרויה רותם אמפרט, המייצר דשני פוספט וחומצות מלחים מבוססי פוספט עבור תעשיית המזון העולמית. הוא מצביע על הירידה הדרסטית במחירים בשוק העולמי, שפגעה קשות בהכנסות החברה ועל הירידה החדה בביקוש למוצריה, במיוחד בהודו, שהיא לקוח אסטרטגי של החברה. במקביל, טוען אליקים, חל גידול בעלויות הייצור, ובעיקר בעלויות השכר.

עוד אומר נציג ההנהלה במכתבו כי הוועד לא שלל את תמונת המצב שההנהלה הציגה בפניו, ולעומת זאת דחה על הסף הגעה להסכם שיקבע פיטורי עובדים ולא רק פרישת עובדים מרצון. "העבודה בחברה אינה מצדיקה את מספר העובדים הקיים וקיים עודף של 130 עובדים", טוען אליקים. "ברור לנו שתהליך הפיטורים והפרישה המוקדמת לפנסיה הם תהליך כואב, אך אין מנוס ממנו", הוסיף.

בתגובה למכתבו של אליקים שיגר הוועד להנהלת רותם אמפרט דרישה להיכנס למשא ומתן כדי לדון ב"נושאים בוערים". במכתב ששלח באמצעות עוה"ד אמיר בשה, מורן סבוראי ודיצה רפאלי ממשרד עוה"ד בני כהן, הוועד טוען כי מכתבו של הסמנכ"ל אליקים הוא "ניסיון של החברה להצמיד לנו אקדח לרקה ולחייב אותנו להסכים לגדיעת מטה לחמם של עובדים מסורים, באמצעות 'תוכנית צמצומים' שאין לה שום הצדקה, בבחינת 'כזה ראה וקבל', ותוך פגיעה בעבודה המאורגנת בחברה".

עוד כותב ועד העובדים: "לא ברור כלל מדוע יש צורך בצמצומים, בוודאי בעוד שבימים אלה נקלטו עשרות עובדים חדשים באותן יחידות שאתם מבקשים לצמצם". לטענת הוועד, ניתן לצמצם את היקף העסקתם של עובדי קבלן ולנהל מו"מ על פרישת עובדים מרצון, אך לא ייתכן שההנהלה תנסה לכופף את היד לוועד, תוך חריגה מכל התנהלות נאותה של מעסיק".

הוועד מציע להנהלת רותם אמפרט להיכנס עמו למו"מ על עניינים אלה "ולא לנהוג כמעסיק חסר תום לב המבקש לגזור קופון בדמות פיטורי עובדים תוך שימוש ציני בעילת צמצומים".

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', התייחס להחלטת רותם אמפרט לפטר ואמר: "אני מצפה מהממשלה להתערב לאלתר בסוגיה זו ולא לאפשר את המהלך. אסור לתת יד לפגיעה בנגב ובתושביו, אלא לייצר עוד עוגני תעסוקה. בכוונתי לשוחח בנדון עם ראש הממשלה ועם השרים הרלוונטיים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker