לפיד: "ניצור הזדמנויות לקידום מקצועי לצעירים ערבים"

שר האוצר קרא לקיים דיאלוג עם המגזר הערבי והצהיר כי הוא מתכוון לפעול לכניסת הנשים הערביות לשוק התעסוקה ■ "נעזור בהקמת מעונות יום ונשקיע בחינוך, בחינוך ובחינוך"

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג

"אנחנו צריכים ליצור הזדמנויות לקידום מקצועי לצעירים הערבים" - כך אמר בצהריים (ג') שר האוצר יאיר לפיד. לפיד, שדיבר במהלך ועידת ראש הממשלה והרשות לפיתוח כלכלי במגזר הערבי המתקיימת באוניברסיטת תל אביב, הוסיף: "ניתן בהגינות אנושית פשוטה לקיים דיאלוג. עלינו להחליט מהו הייעוד שלנו - להיאבק ולהסתגר או ללמוד לחיות ביחד?".

מה יש לח"כ תמר זנדברג להגיד ליאיר לפיד על חוק חופשת לידה לאבות?

לפיד גם התייחס לשיעור התעסוקה הנמוך בקרב הנשים הערביות שנאמד ב-20% בלבד. "היעד לנתון זה ל-2012 הוא 41%", אמר לפיד. "תהליך כזה הוא אפשרי. עד 2016 נקצה כ-4 מיליארד שקל לתוכניות שונות לקידום האוכלוסייה הערבית, ואם צריך נוסיף עוד, ונדע מאיפה". שר האוצר הוסיף: "נעזור בהקמת מעונות יום ונשקיע בחינוך, בחינוך ובחינוך".

צילום: מוטי מילרוד

לפיד גם התייחס לבעיית התכנון ביישובים הערביים. "עלינו לפתור את בעיית האדמות של ערביי ישראל - לא יכול להיות שיישובים ערביים יתקיימו ללא תוכניות מתאר מתאימות", אמר, "ולא יכול להיות שבנייה בלתי חוקית תמשיך להיות הסטנדרט.

"עלינו לפתור את בעיית הבנייה בחברה הערבית. אנחנו צריכים להגביר את השיטור ואת המשטרה העירונית. לפיד התייחס גם להסתייגות משירות אזרחי הקיימת בקרב הצעירים הערבים. "אני יודע שיש התנגדות לכך, אבל צריך לדעת שמתווה השוויון בנטל הוא הזדמנות משותפת, שכן הוא יאפשר לצעירים ערבים להשתלב במדינה שלהם".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker