1,500 עובדי משרד הכלכלה יקבעו איך תיראה תוכנית העבודה השנתית

בפעם הראשונה: שיתוף עובדים ביצירת תוכניות עבודה במשרד ממשלתי, על פלטפורמה דיגיטלית שפותחה בישראל

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי-סובר

הכנת תוכניות עבודה שנתיות במשרד ממשלתי היא תהליך מורכב לו שותפה בדרך כלל הנהלת המשרד בלבד. השנה החליטו במשרד הכלכלה לעשות את זה אחרת. בימים אלה מקיימים שם תהליך התייעצות דיגיטלי בהשתתפות כל אחד מ-1,500 העובדים והעובדות. בין היתר נשאלו העובדים: איך מורידים את יוקר המחיה? מה צריך לעשות כדי להגדיל את מעגל התעסוקה? איך אפשר להגדיל את הפריון במשק, ועוד.

התובנות שיעלו מתשובות העובדים ישולבו בתוכניות העבודה המשרדיות ל-2014. את הפלטפורמה הדיגיטלית בה משתמשים העובדים העמיד לרשות המשרד הסטארט אפ הישראלי "תובנות". "בשירות הציבורי מועסקים עשרות אלפי עובדים מנוסים, שצברו ניסיון וידע רב במהלך השנים, אך בתהליכי קביעת המדיניות קולם אינו נשמע", אומר מנכ"ל המשרד עמית לנג.

כתבות נוספות באתר TheMraker:

סיטי פירסם המלצת "מכירה" - בזק צונחת ב-5.5%

אפל הקפיצה את מחירי האייפד - ומפצלת את שוק הטאבלטים לשניים

עמית לנג. "השתתפותם של העובדים בתהליך הנה בעלת תרומה משמעותית ומהותית"צילום: תומר אפלבאום

"השתתפותם של העובדים בתהליך, כשותפים וכיועצים, הנה בעלת תרומה משמעותית ומהותית לעמידה ביעדי המשרד, הן בשלב התכנוני והן בשלב הביצועי, ואני שמח שהדבר מתאפשר בזכות הטכנולוגיה החכמה של תובנות שמביאה את 'חכמת ההמונים' בצורה חדשנית".

"מדובר בתפיסה ניהולית חדשנית, המתבססת על העובדה שהידע נמצא קרוב לבית, בתוך הממשלה", אומר ד"ר גל אלון, מנכ"ל ומייסד תובנות. "באמצעות הטכנולוגיה שפיתחנו, יכולה הנהלת משרד הכלכלה להפוך כ-1,500 עובדים ומנהלים של המשרד ליועצים, להבין מהם מה עובד ומה לא, ולשפר את תהליכי קבלת ההחלטות".

תובנות מפתחת את פלטפורמת הייעוץ הדיגיטלית הראשונה בעולם ומאפשרת למנהלים בכירים לקבל תובנות מקבוצות רחבות, על ידי הפיכת אזרחים, לקוחות, עובדים ואפילו זרים - ליועצים המסייעים להחליט חכם. תובנות הוקמה ב-2010, ומאז הביאה לשילובם של מעל 100,000 אנשים ב-65 תהליכי קבלת החלטות שהובילו כ-30 ארגונים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker