עובדי רשות המקרקעין מנסים לטרפד הקמת חברת הדיור להשכרה

עובדי רשות מקרקעי ישראל ועובדי משרד הבינוי והשיכון פותחים בעיצומים ולא יעבירו מידע הרשאות ושירותים מכל סוג שהוא לידי הממונים להקמת החברה החדשה

חיים ביאור
חיים ביאור

עובדי רשות מקרקעי ישראל ועובדי משרד הבינוי והשיכון החליטו לממש את סכסוך העבודה שהוכרז ברשות כבר לפני כמה שבועות, והם יפתחו מחר (ד') בעיצומים. העובדים מנסים לטרפד את ההקמה של החברה הממשלתית החדשה לקידום ושיווק של דירות להשכרה.

יו"ר ועד העובדים של הרשות, עו"ד גיל אייזנשטיין-קנה, ויו"ר הוועד במשרד הבינוי, אלי רוזנברג, אמרו היום שהעובדים בשני המשרדים לא יעבירו מידע הרשאות ושירותים מכל סוג שהוא לידי הממונים להקמת החברה החדשה. בהמשך מתכוונים העובדים גם לשתק את הוועדות לעסקות וכן את הוועדות בתחומי השיווק, המכרזים והרכישות ולא יאפשרו את פעילות המוקד הטלפוני של הרשות.

שני הוועדים החליטו על העיצומים למרות פגישותיו של שר השיכון, אורי אריאל, עם צוות ההסתדרות בראשות עופר עיני, שבהן הוא ניסה לשכנע את ההסתדרות להסיר את חסותה ממהלכי העובדים. גם מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, ניסה את כוחו בשכנוע ההסתדרות להימנע מהשיבושים, אך לא הצליח.

לטענת אייזנשטיין-קנה, הקמת החברה החדשה לדיור להשכרה תנגוס בתפקידים המוטלים כיום על רשות מקרקעי ישראל, דבר שיהפוך את עובדי הרשות למיותרים ויביא לפיטוריהם מעבודתם בתוך זמן קצר. "טועה המדינה אם היא סבורה שעובדי רשות המקרקעין אינם מספקים את הסחורה", היא אמרה.

בנייה בעין כרם בירושליםצילום: אמיל סלמן

יו"ר הוועד במשרד הבינוי, רוזנברג, טען כי הקמת החברה החדשה משוללת היגיון, שכן הדבר כרוך בהיערכות מורכבת שישען על גיוס עובדים שאינם מיומנים והדבר יהיה כרוך בבזבוז כספם של משלמי המסים.

עובדי רשות המקרקעין גם זועמים על הוצאת פונקציות כמו זכויות חכירה ומתן אישורי זכויות לחוכרים - למיקור חוץ, דבר שגם הוא פוגע במעמדם.

"במקום להקים חברה חדשה לדיור להשכרה, בעלות של עשרות מיליוני שקלים, עדיף להפעיל את התוכנית במסגרת רשות מקרקעי ישראל, ובכך לחסוך במשאבים ולהימנע מפיטורים", אמרו גורמים מקרב העובדים.

ברשות המקרקעין אמרו בתגובה כי הובהר לעובדים שהחברה החדשה לדיור להשכרה לא תפגע בפעילות הרשות ולכן לא צפויים ברשות פיטורי עובדים בטווח הקצר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ