הקרן לשיקום נכים בסכנת סגירה: 430 עובדים יפוטרו

מנכ"ל הקרן, דוד בן נון, טען היום כי משרדי האוצר והרווחה החליטו במכוון שלא לסייע לקרן, כדי להצדיק את סגירתה

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

הקרן למפעלי שיקום, המעסיקה 2,500 נכים ומוגבלים במפעליה, נקלעה לגירעון בסך 30 מיליון שקלים ופעילותה כמעט הוקפאה בימים האחרונים. 430 עובדי הקרן - פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים ופקידים - צפויים לפיטורים.

מנכ"ל הקרן, דוד בן נון, טען היום כי משרדי האוצר והרווחה החליטו במכוון שלא לסייע לקרן, כדי להצדיק את סגירתה וב-2013 התמיכה כבר קוצצה ב-15 מיליון שקל. "הסכמנו לצעדים כואבים, כגון קיצוץ בשכר וצמצום מספר העובדים, כדי להביא להבראת הקרן, אך המדינה חזרה בה מהסכמתה לתוכנית ההבראה שהכין רו"ח קובי נבון, ולמעשה משרד הרווחה אינו משיב לפניות נציגי הקרן כבר חודשים", הוא אמר.

השבוע הודיעה הנהלת הקרן למפעלי שיקום ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כי אם לא יובטח לה סיוע מיידי, היא תיסגר. "משמעות הדבר היא הפסקת מתן שירותים ל-12 אלף נכים ומוגבלים, פיטורי כל 430 עובדי הקרן וסגירה של 45 המפעלים המוגנים, בהם מועסקים 2,500 נכים ומוגבלים במלאכות שונות, שיוותרו ללא תעסוקה", נאמר בפנייה.

הקרן מטילה את האשמה למצבה על הממשלה, "המגלה אוזלת יד וחותרת תחת הקדש ציבורי שהיא עצמה הקימה והמקדם מטרות חברתיות נעלות".

בעבר כיהנו בחבר הנאמנים של הקרן 14 נציגים של משרדי הממשלה והביטוח הלאומי, כעת נותרו 4 נציגי ציבור בלבד ובמקום המתפטרים לא מונו מחליפים. בקרן רואים בכך הוכחה נוספת להתנערות המדינה ממחויבותה לקרן.

משרדי המוסד לביטוח הלאומי צילום: ניר כפרי

בתגובה נמסר ממשרד הרווחה: "מצער שהנהלת הקרן משמיעה איום מיותר על סגירה צפויה של הקרן כדי להתחמק מיישום תוכנית ההבראה. משרדי האוצר והרווחה ממשיכים להעביר מיליוני שקלים לקרן לטובת המשתקמים, אך בקרן קיימים בזבוזים, בעוד הנהלתה מנצלת באופן ציני את המצב, קובעת לעצמה שכר גבוה ורוכשת צי רכב גדול ומנופח, במקום להתייעל לטובת החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker