עיצומים בכלל ביטוח - עובדי מרחב מרכז עזבו את הבניין

העובדים טוענים כי אין התקדמות במשא ומתן בין הוועד להנהלה לקראת חתימה על הסכם קיבוצי ■ בהנהלה זועמים על הפרת ההתחייבות לשקט תעשייתי

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

עובדי כלל ביטוח פתחו הבוקר בעיצומים, חרף התחייבותם לשמור על שקט תעשייתי לפחות עד ה-20 באוקטובר. לפי הוראת הוועד, עובדי מרחב מרכז של החברה, הממוקם בשכונת יד אליהו בתל אביב, עזבו את המשרדים וירדו לאסיפה מחוץ להיכל נוקיה, שם נשאו דברים ראשי הוועד. במקום נכח גם נציג ההסתדרות.

חברי הוועד שמרו בסוד את כוונתם לבצע את ההשבתה במרחב מרכז, והנהלת כלל ביטוח לא היתה ערוכה לכך. "נכון שהתחייבנו לשמור על שקט תעשייתי עד לשבוע הבא, אבל זה היה בהנחה שתחול התקדמות כלשהיא במשא ומתן שאנו מקיימים עם ההנהלה לחתימה על הסכם שכר קיבוצי ראשון בחברה", אמר היום אחד מחברי הוועד. "ואולם עד כה הפגישות שאמורות להביא להסכם שישפר את תנאי השכר שלנו, לא הניבו שום התקדמות, אלא רק תסכול".

עובדי כלל ביטוח התאגדו במסגרת ההסתדרות בתחילת השנה, עוד בתקופת המנכ"ל הקודם של החברה, שי טלמון. לאחר עימותים ממושכים בין ההנהלה לעובדים, הכירה הנהלת החברה ביציגות של הוועד ובעקבות זאת החל משא ומתן בין הצדדים לחתימה על הסכם שכר קיבוצי בחברה, שהואץ מאז כניסתו של איזי כהן לכהונת המנכ"ל.

לטענת הוועד, הנהלת כלל ביטוח אינה מוכנה להענות לדרישות השכר שהציג. לעומת זאת, הנהלת החברה טוענת כי מתנהל מו"מ אינטנסיבי לשיפור שכר העובדים ולתגמול העובדים בבונוס. "אנו עושים מאמץ לסיים את המגעים בהקדם האפשרי לשביעות רצון העובדים", נמסר מהנהלת החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker