יזמות חברתית |

100 אלף בעלי כרטיסי אשראי מעגלים עסקות לטובת נזקקים

עמותת גדולים מהחיים היא היעד העומד בראש מבקשי העיגול

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

עיגול לטובה הוא עוף מוזר בקרב 40 אלף העמותות הפועלות בישראל. היא ממומנת על ידי תורמים חיצוניים, ובראשם יו"ר ומייסד העמותה אורני פטרושקה, מעסיקה אישה אחת, ואינה מוציאה כסף על שיווק. מטרתה אחת: לגרום ליותר אנשים לעגל את הטרנזקציות הנעשות על כרטיס האשראי שלהם לטובת עד שלוש עמותות ראויות, שאושרו על ידי אתר מידות, ונבחרו על ידי המעגל עצמו.

היום, שלוש שנים לאחר שהחלה לפעול, רושמת עיגול לטובה הישג מרשים: 100,098 כרטיסי אשראי מעגלים בכל חודש. ממוצע התרומה החודשית האישית קטן מאוד: 3.9 שקלים, אך עד היום הועברו 4.5 מליון שקל, מתוכם 2.2 מליון שקל רק ב-8 החודשים של 2013. עד היום ניתן היה לעגל באמצעות כרטיסי האשראי של ישראכרט ולאומי קארד, אך ויזה כאל תצטרפו בקרוב. במקביל מאפשרת עיגול לטובה לעגל גם בשכר וכ-30 חברות כבר הצטרפו ליוזמה בינהן: אמדוקס, פסגות, מכתשים, אגן, ריטליקס, ורינט, חילן-טק, הרץ, קופת חולים מאוחדת, הבורסה לני"ע ועוד.

בדיקה מגדרית מגלה שנשים תורמות מעט יותר - 52% מהתורמים הן תורמות. גילו הממוצע של תורם: 46. הערים המעגלות ביותר הן תל אביב (10% מכלל המעגלים) רשל"צ וירושלים (5%) חולון ופתח תקווה (4%).

עמותת גדולים מהחיים היא היעד העומד בראש מבקשי העיגול. מספר המעגלים שבחרו אותה (כאמור, ניתן לבחור שלוש עמותות שונות) עומדת על 22,706 איש. בזכות העיגול מקבלת העמותה בכל חודש כ-60 אלף שקל. תנו לחיות לחיות מקבלת בסביבות 15 אלף שקל בחודש. גם תחום ילדים בסיכון, בעלי מוגבלויות ונשים במצוקה נבחרו על ידי אלפי מעגלים.

היזם אורני פטרושקה מקווה כי בעתיד תהפוך עיגול לטובה לפעולה בלתי נפרדת מהוצאת כרטיס האשראי. "מדובר בתרומה קטנה מאוד", הוא אומר "המצטרפת לתרומה פרטית גדולה לארגונים הזקוקים לה".

צילום: דרימסטיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker