עובדי הקבלן בחברת ת.א.ט מתקוממים - לא קיבלנו הפרשות לקרן הפנסיה

טכנאי HOT במיקור חוץ שמועסקים בחברת ת.א.ט גילו כי המעסיקה לא ביצעה הפרשות לקרן הפנסיה שלהן - זאת בניגוד לחוק פנסיה חובה ■ החברה בתגובה: "אנו מקפידים לשלם את כל הזכויות הפנסיוניות"

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה ויסברג

טכנאי חברת ת.א.ט (ת.א.טלקום) - שחלקם הם עובדי חברת HOT לשעבר שהועברו לחברות מיקור חוץ בתחילת ספטמבר - מתלוננים כי מאז החלו לעבוד בחברה, המעסיקה לא הפרישה בעבורם כספים לקרן הפנסיה ולפיכך לא חסכו כלל לפנסיה במשך חודשים ארוכים. זאת, כמובן, בניגוד לחוק פנסיה חובה מ-2008, לפיו לכל עובד בישראל (מעל גיל 20 לאשה ו-21 לגבר) יש זכאות לקרן פנסיה עד לגיל פרישה, המורכבת מהפרשת מעביד ומהפרשת עובד.

על פי החוק, ההפרשה לקרן פנסיה תחל חצי שנה לאחר תחילת העבודה, ובאם לעובד כבר היתה קרן פנסיה - הרי שההפרשות יחלו לאחר שלושה חודשים, ויינתנו גם רטרואקטיבית. באם עובד לא העניק את פרטי הקרן הקודמת שלו בתוך חצי שנה - המעסיק חייב להפקיד את הכספים בכל קרן שהיא. חברת ת.א.ט טענה בתחילה כי מדובר בתקלה שנמצאה אצל עובדים בודדים, שטרם העבירו לידיה את פרטי הקרן אצל המעסיק הקודם, אולם לידי Themarker הגיעו תלושי שכר רבים של עובדים ללא זכר להפרשות פנסיוניות.

טכנאי HOT השתייכו למאבק עובדי HOT שהחל במאי האחרון וטרם הסתיים, שכן בית הדין עוד נדרש להכריע בשאלת היציגות של ועד העובדים, בחסות כוח לעובדים. ואולם בית הדין התיר את סגירת המערך הטכני ב-HOT ומעבר הטכנאים לחברות מיקור חוץ, אחת מהן היא ת.א.ט. ואולם כעת מתברר רבים מעובדי החברה שהתארגנו גם הם ב"כוח לעובדים" - וחלקם הם עובדי HOT לשעבר - לא קיבלו מהמעסיקה חיסכון פנסיוני כנדרש כחוק. בנוסף בתלוש השכר לא נקוב מספר שעות העבודה החודשיות, כפי שנדרש על פי חוק שעות עבודה ומנוחה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הסוללה נגמרת? מדענים הצליחו להטעין סמארטפון עם כוח נורת חשמל

לפיד יכול להיות רגוע: מספר המהגרים מישראל - מהנמוכים ב-OECD

חברי ועד הפעולה אליאור בניסתי ואביב רופמן החלו לעבוד בחברה לפני כשנה ומספרים כי גילו לפני כמה חודשים כי אינם זוכים בהפרשה פנסיונית. "אחרי ששמתי לב לכך ופנינו למעסיקים, הם אמרו שיטפלו בעניין ודבר לא קרה. שוב ושוב שמענו את המשפט: 'זה בטיפול'".

רופמן מוסיף: "היתה לי קרן במקום העבודה הקודם, ביררתי אצל ההנהלה מתי יתבצעו ההפרשות לפנסיה - ואמרו לנו 'בטיפול'".

למה התלוננתם אצל הרשויות? במשרד הכלכלה למשל?

"אנחנו לא כל כך מעורים בחוק ובאפיקי הפעולה האפשריים. אנחנו אנשים פשוטים ומנסים להיאבק כעת על זכויותינו".

עו"ד אריה אביטן העוסק בהגנה על עובדי קבלן מסביר כי לו היה מדובר בחברת שמירה או ניקיון - הרי שחברת HOT היתה נושאת גם היא באחריות לעובדים ונדרשת לדין וחשבון על הפרות על החוק, בהתאם לחוק החדש להגברת האכיפה על דיני העבודה. עם זאת, לא כך כשמדובר בחברת קבלן בתחום אחר, כמו במקרה הנדון. כן הוא מוסיף כי לא נדיר למצוא חברות שאינן מפרישות כספים לקרן פנסיה ובכך מפרות את החוק באופן בוטה. "התופעות האלו רווחות לצערי, ורואים אותן יותר בחברות הנמצאות בפריפריה. זוהי התוצאה של צמצום הוצאות באמצעות העברת עובדים למיקור חוץ".

מחברת ת.א.ט נמסר: "החברה מקפידה לשלם את כל הזכויות הפנסיוניות והאחרות של העובדים. במקרים שבהם חל עיכוב הנובע מחברת הביטוח או מאי מילוי דרישות חברת הביטוח ע״י העובד, החברה אף דואגת לבצע הפרשות רטרואקטיביות בשעת הצורך".

ארגון כוח לעובדים טוען כי הצליח להקים ועד יציג בחברת ת.א.ט - כלומר יותר משליש מהעובדים הצטרפו לארגון - ובקרוב יבסס את יציגותו באמצעות פנייה לבית הדין לעבודה. כן הכריז הארגון על סכסוך עבודה, על רקע תנאי העסקה בעייתיים. בת.א.ט טוענים כי הוועד אינו יציג.


נציגי כוח לעובדים מול מטה HOTצילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker