עובדי הקבלן של HOT הכריזו על סכסוך עבודה: "יש עלינו עומס מטורף"

כחודש לאחר שהושלם מהלך סגירת המערך הטכני ב-HOT שבמסגרתו הועברו טכנאי החברה למיקור חוץ, מכריזים עובדי החברה הקבלנית ת.א.ט על סכסוך עבודה ■ ת.א.ט: "ארגון העובדים אינו יציג"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מאבק עובדי חברת HOT כלל עד כה שיבוש של פעילות הטכנאים ועיצומים שפגעו בפעילות החברה בתחומים רבים. אולם כעת הוא עולה שלב: עובדי חברת הקבלן ת.א.ט, שאליה הועברו הטכנאים שעבדו בעבר ב-HOT, הכריזו על סכסוך עבודה. המהלך יאפשר להם להשבית בעוד כשבועיים את המערך הטכני של חברת הכבלים.

עובדי החברה התאגדו לאחרונה בארגון "כוח לעובדים", המאגד גם את עובדי HOT, ובסוף השבוע הכריזו על סכסוך עבודה. ב"כוח לעובדים" טוענים כי מחצית מעובדי ת.א.ט המונים כ-200 בני אדם, התאגדו בארגון והפכו אותו לארגון יציג בחברה. בארגון מתכוונים לפנות בקרוב לבית הדין לעבודה בבקשה להכיר בהם כוועד.

ההחלטה להצטרף ל"כוח לעובדים" התקבלה לאחר שעובדי ת.א.ט גילו כי שכרם הנוכחי נמוך בכ-30% מזה שהם קיבלו כאשר עבדו ב-HOT. בנוסף לזה, מגבילה החברה החדשה את צריכת הדלק העומדת לרשות הטכנאים, מרכיב חשוב בעבודתם. לטענתם, היא גם מסרבת להעניק להם תנאים סוציאליים שמגיעים להם.

פיטורים בהליכים מהירים

ב"כוח לעובדים" טוענים כי מדובר בהתאגדות עובדים ראשונה המתקיימת בחברת קבלן כמו גם בחברה שלה היא מספקת שירותים - HOT. בארגון מציינים כי חברת ת.א.ט מספקת כיום שירותים ללקוח אחד בלבד: חברת HOT. העובדה הזו מעלה חשד על פיו ת.א.ט הוקמה אך ורק בשל מטרה אחת: צמצום כוח האדם ב-HOT והעברתו למיקור חוץ.

בת.א.ט מכחישים את הטענות האלה ומדגישים: "כיום יש לנו לקוח אחד - HOT. אולם אין מניעה שבעתיד נעבוד מול לקוחות נוספים". מאבק העובדים ב-HOT החל בחודש מאי האחרון, במחאה על תנאי העבודה שבהם הועסקו העובדים. על אף ששאלת היציגות ב-HOT טרם הוכרעה, ודיון נוסף בבית הדין בנושא יתקיים ב-13 באוקטובר, התיר בית הדין ל-HOT להשלים את מהלך סגירת המערך הטכני בחברה, תוך העברת העובדים לחברות חיצוניות.

בהתאם לכך, טכנאי החברה פוטרו בהליכים מהירים מאוד, וכמה עשרות מהם החלו לעבוד בחברת ת.א.ט ובחברות נוספות. באמצעות ההתארגנות החדשה מקווים העובדים לשפר את תנאי ההעסקה ולהגיע להסכם קיבוצי. "אנשים מתחננים לדלק בכדי לעבוד", מסביר אביב רופמן מראשי ועד הפעולה של עובדי ת.א.ט. "אנחנו מוחים על תנאי העסקה בלתי סבירים, שנובעים גם ממחסור בטכנאים. העומס הנופל עלינו מטורף. אנו עובדים בלי הפסקות ומריצים אותנו מעיר לעיר".

עו"ד אוריאל בובלי מסר מטעם חברת ת.א.ט: "כוח לעובדים אינו ארגון יציג שכן, הוא אינו עומד בקריטריונים הבסיסים הנדרשים לכך, טרם השיג חתימות הצטרפות לארגון משליש מעובדי החברה. בנוסף, נעשה כאן ניסיון פסול לעשות שימוש בחתימות עובדים אשר הצטרפו לארגון עוד בטרם הועסקו על ידי ת.א.ט למעשה מעל ל-50% מהחתימות אינן חתימות שהוחתמו על ידי עובדי חברת ת.א.ט. אנו גם דוחים את הטענות על תנאי ההעסקה שהינם טובים. כלי הרכב הם רכבי עבודה וכל ההפרשות הפנסיוניות משולמות. לכל העובדים קיימת היכולת להיות בקשר ישיר ולא אמצעי עם ההנהלת החברה. למעשה נעשה כאן ניסיון של הארגון להוביל סכסוך שכלל אינו קיים ולערב את חברת ת.א.ט בסכסוך לא לה. לא ייתכן שארגון יפר את הכללים, יודיע על סכסוך עבודה ורק אחר כך יבדוק אם הקים ועד יציג ויתחיל לפעול. אין לת.א.ט התנגדות עקרונית להתאגדות אולם יש קריטריונים וכללים שיש לכבד".

גם טכנאי החברה הקבלנית מצטרפים. עובדי HOT מפגיניםצילום: כוח לעובדים

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker