סכסוך העבודה ב-HOT: בודק חיצוני יכריע בשאלת היציגות

בית הדין לעבודה קיבל את עמדת כוח לעובדים, לפיה לא ניתן להסיק מן הרשימות שהעבירה חברת HOT כמה עובדים מועסקים בחברה, לרבות ממסמכי הדיווח לביטוח הלאומי

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, בראשות השופטת עידית איצקוביץ', קיים היום (ג') בחברת HOT. בית הדין קיבל את עמדת כוח לעובדים, לפיה לא ניתן להסיק מן כמה עובדים מועסקים בחברה, לרבות ממסמכי הדיווח לביטוח הלאומי.

במהלך הדיון התעורר ויכוח סביב חוקיות טופסי ההצטרפות לארגון כוח לעובדים עליהם חתמו העובדים: בעוד ב-HOT טענו כי ישנם פרטים שחסרים בטפסים כמו מגורים, בכוח לעובדים טענו כי הפרטים החסרים לא דורשים פסילה. לבסוף הוחלט כי עד הדיון הבא, יציגו ב-HOT את טופסי ההצטרפות שלטענתם אינם חוקיים.

לפיכך, נקבע כי יש למנות בודק חיצוני ובלתי תלוי לבחינת טפסי היציגות ורשימות העובדים. עד סוף השבוע יודיע בית הדין על זהות הבודק החיצוני ומועד הזמן המוקצב לבדיקת היציגות. דיון נוסף, שלאחריו יוצגו הממצאים העובדתיים בפני בית הדין ותוכרע שאלת היציגות, יתקיים ביום שישי הקרוב.

טרם הדיון ציינה HOT כי 103 עובדים שטענה לפני כן כי נכללים במצבת העובדים שלה, אינם עוד עובדיה. בדיון קודם בבית הדין חל ויכוח בין HOT לבין כוח לעובדים בעניין מספר עובדי HOT - ככל שהמספר עליו יוסכם בסופו של דבר יהיה נמוך יותר, כך יהיה קל יותר ל"כוח לעובדים" להוכיח את יציגות הוועד. ועד יציג מקיף שליל מכלל עובדי הארגון.

בדיון הבא שייערך בבית הדין, ידונו בשאלה אם מחשבים את יציגות ועד העובדים תוך הוספת עובדי חברת הסלולר HOT mobile למניין עובדי HOT, או מבלי להוסיפה. בכוח לעובדים טוענים כי מדובר בחברה נפרדת, בעוד ב-HOT טוענים כי יש להוסיפה לספירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker