"לא ייתכן שהתעשיינים יתנו יד לעיכוב בהקמת תשתיות חיוניות"

קרע בתוך לשכת התיאום על רקע הדיון בנמלי הים ■ אוריאל לין: התעשיינים עברו לתמוך בהסתדרות ■ מנכ"ל התאחדות התעשיינים: אנו המבוגר האחראי שקורא להידברות

חיים ביאור

קרע התגלע בתוך לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, על רקע הדיון שהתקיים ערב החג בבית הדין הארצי לעבודה, בנושא הרפורמה בנמלי הים. נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין, תקף את התאחדות התעשיינים, שנשיאה, צבי אורן, עומד בראש לשכת התיאום. זאת, בשל דבריו בדיון של בא כוח התעשיינים, עו"ד עופר יוחננוף.

לטענת לין, יוחננוף אמר דברים שמשמעותם היא תמיכה בהסתדרות הכללית, המתנגדת לתוכנית המדינה להקים רציפים חדשים בנמלי הים ללא הסכם מוקדם עמה. הוא אף האשים את התעשיינים כי בדבריו של בא כוחם יש משום ניסיון לעכב את הקמת הרציפים החדשים, כפי שרוצה ההסתדרות.

"בא כוח התעשיינים העלה בבית הדין טענות מופרכות, שלפיהן לא בוצעה בדיקה כלכלית נאותה לפני ההחלטה על הקמת רציפי הנמל החדשים וכי לא קוימה הידברות עם ההסתדרות והוועדים כנדרש", טען לין. לדבריו, לא היה מקום שנציג התעשיינים ישמיע טענות אלה, "שכן כל מטרתן היא לעכב את הקמת רציפי הנמל החדשים". עוד הוא אמר כי בדיקות כלכליות בוצעו במשך שנים בידי אנשי מקצוע, ויש ודאות מוחלטת בצורך להרחיב את הקיבולת של נמלי הים בישראל. "לא ייתכן שהתעשיינים יתנו יד לעיכוב בהקמת תשתיות נמל חיוניות למשק", הוסיף לין.

אוריאל לין (מימין) וצבי אורןצילום: אייל טואג

לין רמז כי הרצון להעניק גיבוי להסתדרות עמד מאחורי הודעתה המפתיעה של התאחדות התעשיינים - להצטרף להליך שמנהל איגוד לשכות המסחר בבית הדין הארצי נגד כוונת ההסתדרות לקיים שביתה או עיצומים קשים בנמלים, בתגובה על הרפורמה בנמלים.

מפרוטוקול הדיון בבית הדין עולה כי בא כוח התעשיינים, יוחננוף, הבהיר בפתח דבריו שמטרתו היא שלא תהיה עילה בידי ההסתדרות לפתוח בשביתה בנמלים. הוא הצביע על ועדת צמח בנושא הגז, שלא הזדרזה לקבוע עובדות, פנתה לציבור ואיפשרה לכל מי שרצה בכך להגיש את הערותיו, מה שלא קרה עם הרפורמה בנמלים.

לדבריו, "עם כל הכבוד לגאונים בחברת נמלי ישראל, הנושא ‏(הרפורמה בנמלים, ח"ב‏) לא הובא לידיעת הציבור הרחב, ואף אחד לא עשה בדיקה עם הציבור הרחב. יו"ר ההסתדרות ועובדי הנמלים נהגו באיפוק, וצריך להגיד על זה תודה". בהמשך דבריו הוא קרא למדינה להיכנס להידברות עם ההסתדרות, כדי למנוע שביתה.

בתגובה לדברי לין אמר מנכ"ל התאחדות התעשיינים, אמיר חייק, כי "זכותה ואף חובתה של הממשלה לשפר את כושר התחרות של המשק, אך עמדתנו היא שהדבר מחייב הידברות רצינית עם ההסתדרות, כדי שיושגו הסכמות ובכך יימנעו שביתות בנמלים. מי שנפגע בשביתות או עיצומים בנמלים הם לפני הכל התעשיינים".

חייק הוסיף כי "התעשיינים חשים שהם המבוגר האחראי בכל הפרשה הזאת, כי בסוף הם אלה שחותמים על הצ'ק. לא ביקשנו עצירה של מכרזי הנמלים החדשים, אלא רק שהממשלה וההסתדרות יישבו וידברו, בלי מהלכים חד־צדדיים בשטח, שיפגעו בכושר התחרות וההישרדות של התעשייה".

לעומת זאת, בהסתדרות הביעו קורת רוח מהופעתו של פרקליט התעשיינים בבית הדין: "התעשיינים הם ריאליים. הם מבינים שעל המדינה לנהוג בשיקול דעת ותוך הסכמה עם ארגון העובדים, לפני מהלך כה מרחיק לכת בנמלים".

בימים הקרובים ימסור השופט פליטמן את החלטתו, אם להתיר להסתדרות לקיים שביתה בנמלים על רקע הרפורמה. על רקע זה עושים התעשיינים כל מאמץ כדי לשכנע את ההסתדרות כי גם אם השופט יתיר לקיים את השביתה, ההסתדרות תימנע מלהשתמש בנשק זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker