בעקבות הפיטורים: טכנאי HOT פתחו בשביתה ללא הגבלת זמן

דודי עזרן, מראשי ועד העובדים: "כל כוונתה של החברה היא להתנער מעובדיה רק כדי להעסיקם מחדש כעובדי קבלן"

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג

יומיים אחרי שקיבלו 200 טכנאי HOT זימונים לשימוע לפני פיטורים, החליטו העובדים המיוצגים בידי "כוח לעובדים" על יציאה לשביתה בלתי מוגבלת. השביתה תקיף את כלל המערך הטכני ושירותי תיאום הטכנאים. ההחלטה על השביתה התקבלה אתמול (ד') בערב באסיפת עובדים.

עובדי HOT החלו בצעדי התארגנות ב"כוח לעובדים" במאי האחרון, על רקע העברת עובדים - טכנאים ונציגי שירות - לידי חברות מיקור חוץ. בתקופה האחרונה HOT עודדה טכנאים לעזוב את החברה באמצעות הצעות לעבור לחברות מיקור חוץ ובאמצעות מתן חבילות פרישה.

טכנאים שהתעקשו להישאר, חשבו שיוכלו להשתייך לגרעין של טכנאים מצטיינים. הם קובלים על כך ש-HOT התנהלה מולם בחוסר שקיפות. הטכנאים שקיבלו את הודעות הפיטורים הועמדו בפני שתי אפשרויות: פיטורים רגילים או התפטרות בתנאי מפוטר, בתמורה למענק של 10,000 שקל.

נציגי כוח לעובדים מול מטה HOTצילום: אליהו הרשקוביץ

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע השבוע כי יציגות ועד העובדים בחסות "כוח לעובדים", תיקבע בדיון שייערך ב-10 בספטמבר, ועד אז תותר העברת עובדי המערך הטכני לידי חברות מיקור חוץ.

אתמול בערב (ד') הפגינו עשרות עובדים מול ביתה בשוהם של סמנכ"לית משאבי אנוש ב-HOT, עמליה זרקא. דודי עזרן, מראשי הוועד, אמר: "כל כוונתה של החברה היא להתנער מעובדיה רק כדי להעסיקם מחדש כעובדי קבלן. לא ניתן לכך יד".

מ-HOT נמסר: "זו שביתה בלתי חוקית, המנוגדת להחלטת בית הדין ולהמלצתו שלא לשבש את העבודה. אנו עושים את מירב המאמצים על מנת למזער את הפגיעה בלקוחותינו".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker