200 טכנאי HOT קיבלו היום מכתבי שימוע לפני פיטורים

הטכנאים הועמדו בפני שלוש אפשרויות: לעבור לחברות מיקור חוץ (אפשרות שעמדה על השולחן עוד קודם), להתייצב לשימוע בפני פיטורים שיתקיימו ביום חמישי הקרוב או לחתום על עזיבה מרצון ובתמורה לקבל הטבה של 10,000 שקל

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים44
הילה ויסברג

בהמשך להצהרת חברת HOT בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב השבוע כי עד ה-1 בספטמבר - קיבלו היום כ-200 טכנאים בחברה מכתבי שימוע לפני פיטורים.

הטכנאים הועמדו בפני שלוש אפשרויות: לעבור לחברות מיקור חוץ (אפשרות שעמדה על השולחן עוד קודם), להתייצב לשימוע בפני פיטורים שיתקיימו בחמישי הקרוב או לחתום על עזיבה מרצון בתמורה להטבה של 10,000 שקל.

בכוח לעובדים - הארגון המאגד את העובדים - הנחו את הטכנאים שלא להיענות לשימוע, שכן הוא נערך בטווח זמן קצר מדי מכדי שיוכלו להיערך לקראתו. "היום לקראת הצהריים הטכנאים קיבלו מעטפות שבהם מסמכים המודיעים על שימוע ועל כך שהעובדים מצהירים כי הם עוזבים מרצונם ולא יהיו להם טענות כלפי החברה", מספר הטכנאי אופיר אלחיאני. "הטכנאים מרגישים פגועים. ברור לנו שהשימועים הם פרוצדורליים בלבד ונועדו להביא לפיטורים. להבנתי אף אחד מהטכנאים לא חתם על המסמכים".

עו"ד דידי לופו, המייצג את עובדי HOT מטעם כוח לעובדים, ציין: "עמדתנו היא כי מדובר לא רק במהלך כוחני, אלא אף במהלך שמנוגד לדין. ישנה פסיקה מפורשת המחייבת מעסיק לתת לעובד שהות של כ-7 ימים להיערך לשימוע. HOT  מסרבת לעשות כן, בטענה שהפיטורים היו צפויים. מדובר כאן בפיטורי בזק, כדי לא לאפשר לעובדים שהות לחשוב ולשקול, וכדי שכמה שיותר מהם ישברו ויעברו לחברות קבלן. פעם נוספת HOT מוכיחה שאין לה כל כבוד לעובדיה. זכות יסודית של עובד היא להיערך לשימוע, לשקול את הדברים, לבוא מיוצג".

לכתבות אחרות ב-TheMarker:

צילום: כוח לעובדים

ב-HOT מסבירים מנגד כי ההליכים התבצעו כולם לפי דין. "בית הדין דחה את בקשת 'כוח לעובדים' לעצור את תהליך סגירת המערך הטכני, ואיפשר את השלמת העברתו לחברות מתמחות. בהתאם לכך, חזרה הוט והציעה לעובדי המערך הטכני מסלול של מעבר לחברות המתמחות באותם תנאי שכר, ולמי שאינו מעוניין הוכן זימון לשימוע. היום החלה מסירתם של זימונים אלו, יחד עם זאת אנו מקווים, כי העובדים יענו להצעה התעסוקתית שהוצעה להם במקום השימוע".

"ישנם טכנאים כמוני שעובדים ב-HOT שנים ארוכות מאוד, עוד לפני הימים שהיתה HOT אלא מימי חברות הכבלים, קווי זהב ותבל. עבורם החברה היא משפחה, זה הבייבי שלהם, והם גם די מבוגרים כך שאין להם לאן ללכת אם יפוטרו או שיתקשו להתחיל מחדש בחברת קבלן", אומר הטכנאי אלחיאני.

"במשך חודשים HOT הסתירה את תוכניותיה מהטכנאים - שאלנו מה קורה, ולאן הרוח נושבת, ונענו ש'יהיה בסדר'. חשבנו שמצמצמים את מצבת הטכנאים ומשאירים בכל זאת גרעין חזק, ורק לפני שבועיים, בבית הדין, התברר לנו שכל המערך הולך להיסגר ב-1 בספטמבר. אם היו מתריעים בפנינו בזמן שאלו הן התוכניות - היינו לפחות יכולים להיערך. ההנהלה כל הזמן שמרה את הקלפים קרוב לחזה ומצאה את העיתוי של לפני החגים בכדי להודיע שהכל מתחסל ונסגר. אני לדוגמה ביקשתי באחרונה מהמנהל האישי לצאת ללימודים על חשבוני במכללה, והוא אישר וסידרנו את המשמרות בהתאם, כשכעת אני לא יודע אם אוכל לעמוד בכלל בהתחייבויות הכספיות האלו.

"HOT חשבה שהמעשה הנכון הוא למקר את כל המערכים החוצה, לבד מהמטה והמכירות, על פי המודל שמוביל בעלי HOT פטריק דרהי. אבל לאט לאט היא מבינה שאם לא תתעשת, היא תשלם בכיס, כי לקוחות פשוט יעזבו אותה. יימאס להם לקבל שירות גרוע. 'טכנאי קבלן' לא יעבדו היטב כמו טכנאי HOT, כי הן יצטרכו לתת הרבה יותר שעות עבור אותה משכורת. זה לא מוסיף למוטיבציה ולמחויבות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום