כוח לעובדים: HOT מסרבת להעביר לידינו את רשימת העובדים

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע כי על הנהלת HOT להעביר לידי ארגון כוח לעובדים את רשימת עובדיה עד היום (א') ב-16:00 ■ עם זאת, עד כה הרשימות לא הועברו ■ עו"ד דוד לופו: "HOT רק רוצה לדחות את הקץ"

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, ברשות השופטת עידית איצקוביץ', הורה ביום שישי ה-16 באוגוסט להנהלת HOT להעביר לידי ארגון כוח לעובדים - המייצג את עובדי החברה המתאגדים - את רשימת כלל עובדיה עד היום (א') ב-16:00. מאחר ש-HOT לא העבירה את הרשימות לכוח לעובדים, בית הדין ציין כי נציג כוח לעובדים יוכל להגיע לבית הדין ולצלם את הרשימות שהועברו לידיו.

ארגון כוח לעובדים פנה לבית הדין בשבוע שעבר במטרה להביא להכרעה בשאלת היציגות של ועד עובדי HOT: בעוד בארגון טוענים כי הוועד יציג, ומקיף שליש מכלל עובדי HOT, בחברה טוענים כי הוועד אינו יציג ולכן שביתות העובדים לא מוגנות על פי דין. היום אחר הצהריים צפוי כוח לעובדים לדעת אם טענתו בדבר ועד יציג עודנה עומדת.

התאגדות העובדים החלה במאי האחרון, על רקע מהלכי העברת עובדים לידי חברות מיקור חוץ, ולוותה בשביתות ממושכות והפגנות. בכוח לעובדים מעוניינים ברשימות העובדים שהשתייכו ל-HOT עד השבוע הראשון של יוני (המועד שבו הצהירו על יציגות), בכדי לבחון אם אכן הוועד שהוקם יציג וטענותיהם כלפי בית הדין מגובות. "לא ברור מה כל כך מפחיד בהעברת הרשימות", אומרים בארגון. "לא נעשה בהן שימוש לא ראוי, שהרי אם כן מדובר בעבירה פלילית. אנחנו בסך הכל מעוניינים להגן על התזה שלנו".

נציג כוח לעובדים מצרף עובד HOT לוועדצילום: אליהו הרשקוביץ

בארגון הוסיפו כי "בית הדין קבע מפורשות שאין מניעה בכך שנקבל את הרשימות ו-HOT לא מכבדת את החלטת בית הדין". מחר (שני) ב-12:00 עתיד להתקיים דיון המשך בבית הדין בשאלת היציגות, ולפי כוח לעובדים - אם לא יועברו הרשימות לידיו, הרי שהדיון הוא "בזבוז זמן".

בדיון שנערך ביום רביעי בשאלת יציגות הוועד, הורה בית הדין להנהלת HOT להעביר לידיו את רשימת העובדים ולנמק מדוע מסרבת החברה להעביר רשימה כזו לידי ארגון כוח לעובדים.

הרשימות הועברו בהמשך לבית הדין, אולם לא לידי הארגון, שכן לפי HOT מדובר בפגיעה בזכות לפרטיות של העובדים. אף שהשופטת הכירה במתח שבין הזכות לפרטיות לבית הזכות להתארגנות, היא קבעה כי על HOT להעביר את הרשימות. לדבריה, "לארגון שמנסה להיות מוכר כארגון יציג יש מעמד מסוים ביחסי עבודה, ובקבלת מידע/גילוי של מסמך שיכול לאשר או להפריך את טענתו על היותו ארגון יציג".

עו"ד דוד לופו, המייצג את העובדים בהליך טוען כי: "HOT רק רוצה לדחות את הקץ כדי להמשיך ולהלך אימים על העובדים ולשכנע אותם לעבור לחברות הקבלן, תוך חיסול התאגדותם".

מחברת HOT נמסר כי: "אנו מכבדים את בית הדין ומקפידים למלא אחר הוראותיו".

הפגנת עובדי HOTצילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker