ההסתדרות בהזמנה למדינה: בואו למו"מ על הרפורמה בנמלים

עופר עיני פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש ממנו למנות בהקדם גורם מטעמו שירכז את המו"מ על הרפורמה בנמלי הים

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, פנה היום (ד') לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש ממנו כי ימנה בהקדם גורם מטעמו שירכז את המו"מ על הרפורמה בנמלי הים. "אני מצפה שההידברות תנוהל באופן רציני ובתום לב, תוך שיתוף כל הנוגעים בדבר והכל - תוך מאמץ הדדי להגיע להסכמות הנדרשות", כתב עיני לראש הממשלה.

פנייתו של עיני נעשתה לאחר שכבר יומיים עברו  מאז הדיון בבית הדין הארצי לעבודה בעניין הנמלים, וההסתדרות עדיין לא קיבלה פנייה מהממשלה בעניין פתיחת מו"מ, כפי שקבע בית הדין בהחלטתו מיום שני בלילה.

סגן נשיאת בית הדין, השופט יגאל פליטמן, קבע בפסק הדין שעל המדינה להקפיא את המכרזים להקמת הנמלים החדשים בחיפה ואשדוד עד 1 בספטמבר, כדי שבתקופה זו ינוהל מו"מ בינה לבין ההסתדרות על הזכויות הכלכליות של העובדים שיועסקו בנמלים החדשים ועל זכויות העובדים הוותיקים המועסקים בנמלים הקיימים. עוד קבע השופט פליטמן שב-29 ביולי יתייצבו בפניו נציגי המדינה וההסתדרות וידווחו על התקדמות המו"מ ביניהם.

עופר עיניצילום: עופר וקנין

נראה שהמו"מ בין הצדדים על הרפורמה בנמלים טרם נפתח מכיוון שהמדינה החליטה לעתור לבג"ץ נגד החלטת בית הדין המקפיאה את המכרזים. במשרדי האוצר והתחבורה אומרים כי אין טעם לפתוח בהידברות עם ההסתדרות, כל עוד קיים סיכוי שפסק הדין של ביה"ד לעבודה יבוטל או ישונה לפי החלטת בג"ץ.

נראה שגם בהסתדרות מודעים לקושי מצד המדינה להתחיל כעת בהידברות, על רקע כוונתה לפנות לבג"ץ.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker