כמחצית מההורים: הקריירה נפגעת במהלך החופש הגדול

הורים רבים נאלצים להתמודד עם דילמות תעסוקתיות לא פשוטות מול המעסיק ומול ילדיהם כאחת, נוכח הפער שבין ימי חופשתם המוגבלים לבין אורכו של החופש הגדול, כך עולה מסקר של אולג'ובס

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

סקר שנערך בקרב 483 הורים עובדים לקראת החופש הגדול מראה כי בקרב רבים מההורים בישראל קיים קושי לשלב עבודה וקריירה במהלך חופשה ארוכה מהלימודים.

הורים רבים נאלצים להתמודד עם דילמות תעסוקתיות לא פשוטות מול המעסיק ומול ילדיהם כאחת, נוכח הפער שבין ימי חופשתם המוגבלים לבין אורכו של החופש הגדול.

מהסקר, שערכה בשבוע שעבר חברת אולג'ובס, עולה כי 47% מההורים אומרים כי הקריירה שלהם נפגעת במהלך החופש הגדול, במיוחד הורים העובדים בתחום הפארמה והרפואה (50%), הייצור והתעשייה (52%) בענף האחזקה והניקיון (50%).

חופש לא פשוטצילום: אי–פי

"לאחרונה התגברה התופעה שעובדים מתאגדים במסגרת ארגוני עובדים, מקימים ועדים ודואגים לזכויותיהם", אמרה אתמול נטלי ריער, מנהלת באולג'ובס. "במיוחד הם מגלים עירנות לנושא תנאי העבודה וביטחון תעסוקתי. נראה כי תקופת החופש הגדול מביאה עמה חשש תעסוקתי לא קטן עבור ההורים העובדים, במיוחד אלה העוסקים במקצועות בעלי נהלים קשיחים יותר (רפואה ופארמה, יצור ותעשייה, אחזקה וניקיון), אשר ממשיכים ללהטט בין מקום העבודה לילדים".

לדבריה, העובדים מעריכים מאוד מעסיק הדואג לצרכיהם, ביניהם: הבנה של האילוצים ההוריים במהלך תקופות מאתגרות כמו החופש הגדול. "מקומות העבודה שישכילו להעניק לעובדיהם את הגמישות הראויה, יזכו בעובדים מרוצים, יצרניים ומעל הכל – כאלה שלא יחשבו על עזיבה לטובת מקומות עבודה אחרים", אמרה ריער.

41% מהנשאלים המתכננים לבקש מהמעסיקים העלאות שכר או קידום בתפקיד, נמנעים מלעשות זאת בתקופת החופש הגדול. באולג'ובס מיעצים להורים שלא לדחות הגשת בקשות אלה יתר על המידה, מכיוון שברוב החברות, החלטות פיננסיות מתקבלות לקראת סוף השנה.

מהסקר עולה עוד כי ב-79% ממקומות העבודה אין כלל היערכות לחופש הגדול. רק 5% מקיימים קייטנות לילידי העובדים, 7% בלבד מאפשרים לעובדים שהם הורים יציאה מוקדמת מהעבודה במהלך אוגוסט. מעל מחצית מההורים (53%) - ציינו שהם מתקשים לשכנע את המעסיק בצורך לצמצם את היקפי המשרה שלהם במהלך החופש הגדול.
רק 37% מההורים יעבדו כרגיל במהלך החופש הגדול. 40% ינצלו את צבירת ימי החופשה שלהם לטובת שהות עם הילדים, 14% יקחו חופשה ללא תשלום ו-9% יצמצמו את שעות העבודה שלהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker