ארגון כוח לעובדים: הפכנו לוועד יציג ב-HOT

לפי הארגון, הצטרפו לשורותיו 1,200 עובדים מתוך כ-3,500 עובדי HOT ■ הוועד הודיע על סכסוך עבודה מול הנהלת החברה לאור התנכלויות, לטענתו, נגד מובילי וועד העובדים והאצת צעדי מיקור החוץ

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג

ועד עובדי חברת HOT הודיע הבוקר להנהלת החברה על הפיכתו לוועד העובדים יציג ועל כוח לעובדים כארגון הכללי בו מאוגדים העובדים. לפי הארגון, הצטרפו לשורותיו 1,200 עובדים מתוך כ-3,500 עובדי HOT, ומכיוון שמדובר ביותר משליש מכלל העובדים הרי שמדובר בוועד יציג.

התארגנות העובדים ב-HOT הואצה בשבועיים האחרונים על רקע העברת עובדים במוקדי החברה לידי חברות מיקור חוץ. ב-HOT טוענים כי המעבר הוא וולנטרי ואולם כוח לעובדים טוענים כי הופעלו על עובדים לחצים להסכים למעבר.

בשבוע שעבר פסק בית הדין האזורי לעבודה לטובת העובדים, וקבע כי אלה יכולים לשקול עד שלישי הקרוב אם לעבור למיקור חות או להישאר עובדי HOT. בכוח לעובדים קוראים להנהלת HOT לשבת עם הארגון למשא ומתן, תוך השעיית כל צעדים חד צדדיים (דוגמת מיקור חוץ).

במקביל הודיע הוועד על סכסוך עבודה מול הנהלת החברה לאור התנכלויות, לטענתו, נגד מובילי וועד העובדים, הפעלת לחץ על העובדים והאצת צעדי מיקור החוץ מאז שהתחילו העובדים להתארגן.

החתמת עובדים המצטרפים לוועד עובדי הוט, בבניין החברה בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

ביום שני תקיים ועדת העבודה והרווחה של הכנסת דיון בסוגיית ההתאגדות ב-HOT. "לצערנו הבנו מהנהלת החברה בדיון בבית הדין לעבודה שאין לה כוונה להיכנס להדברות בכל הנוגע למדיניות מיקור החוץ שלה", אומר מתן בורד המלווה את ההתארגנות בכוח לעובדים. "מצד שני, חברת HOT טוענת שהיא מכבדת את זכות עובדיה להתאגד. זו שעת המבחן של אמירה זו - האם תכבד את בחירתם של העובדים ותתחיל במשא ומתן ענייני , או שתמשיך לגלות מחדש את נחישותם של העובדים".

מ-HOT נמסר בתגובה: "לא התקבלה במשרדי החברה הודעה על הגעה ליציגות. החברה קיבלה הודעה על סכסוך עבודה. אנו מצפים מכח לעובדים לכבד את החלטת בית הדין ולהימנע משיבוש מהלך העבודה. באשר לטענות על חוקרים פרטיים ואיומים מיותר לציין כי לא היה ולא נברא וראוי היה שלא נאמר מעולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker