ביהמ"ש: עובדי HOT יוכלו לשקול את ההצעה לעבור למיקור חוץ במשך שבוע

כוח לעובדים ביקש מהשופטת איצקוביץ כי עובדים יוכלו לשקול את ההצעה לעבור לחברות מיקור חוץ במשך כמה ימים - והשופטת הקנתה להם שבוע לצורך התלבטות ■ גם עובדים שכבר עברו למיקור חוץ יוכלו להגיש בקשת חרטה עד יום שני

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג

עובדי HOT יצאו היום מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב כשידם על העליונה. השופטת עידית איצקוביץ הכירה בתביעת העובדים, שהחלו להתאגד באחרונה ב"כוח לעובדים" ויוצגו בידי עורכי דין מטעמו, כי הם זכאים לכמה ימי התלבטות אם לעבור לחברות מיקור חוץ או להישאר עובדי HOT.

השופטת קבעה כי עובדים שהוצע להם לעבור לחברות מיקור חוץ עד היום (ד') יוכלו לקבל החלטה עד יום שלישי אחר הצהריים. כן הוחלט כי עובדים שחתמו על טופסי מעבר לחברות מיקור חוץ - ולפי כוח לעובדים המעבר נכפה עליהם - יוכלו להגיש בקשת התחרטות ל-HOT עד שני אחר הצהריים והחברה תשקול אם להחזירם אליה או לא. כוח לעובדים התחייב שלא לפגוע במתן שירות תקין ללקוחות.

עוד איפשרה השופטת לכוח לעובדים לקיים אסיפות הסברה לעובדים במועדים שהוסכמו על שני הצדדים וכן הזהירה את חברת HOT שלא תעמוד בדרכה של התארגנות העובדים, למשל דרך קריעת שלטים.

הפגנת עובדי HOTצילום: כוח לעובדים

מתן בורד מהנהגת כוח לעובדים אמר לאחר הדיון: "השופטת הכירה בכך שאין זה סביר לצפות מעובדים להחליט מיידית אם הם נשארים או עוברים למיקור חוץ. כרגע יש בידינו כבר כ-1,100 חתימות מעובדים שביקשו להצטרף לכוח לעובדים (מתוך כ-3.500 עובדים סך הכל ב-HOT). אנו צריכים תמיכה של שליש מהעובדים ולכן קרובים מאוד ליציגות".

עובדי HOT החלו במהלכי הצטרפות מואצים לכוח לעובדים בשבוע שעבר, על רקע נכונות החברה להעביר נציגי שירות לחברות מיקור חוץ - ועד כה 330 עובדים משני מוקדים, נשר וחיפה, הועברו לחברות אלה. רוב הנציגים במוקד באר שבע סירבו לחתום על מעבר למיקור חוץ, וכעת - בהתאם לפסיקה - הם יכולים לשקול את מהלכיהם עד יום שלישי הבא.

בעוד HOT טענו שהמעבר לחברות מיקור החוץ הוא וולנטרי וכי תנאי העובדים נשמרו, בכוח לעובדים טענו כי בחלק מהמקרים הופעלו לחצים רבים על עובדים לעבור ולא ניתן להם זמן לשקול את ההחלטה לעומקה.

עו"ד איתי סבירסקי מטעם כוח לעובדים אמר בדיון: "המעברים למיקור חוץ נוחתים על עובדים פתאום ואנו מבקשים לדעת מהם המהלכים הבאים שצפויים להם. אנו רוצים לדעת מהו 'המבצע הצבאי' העומד בפתח".

עו"ד גדעון רובין המייצג את HOT אמר מנגד: "ל-HOT יש זכות לפטר עובדים. ואולם אנחנו לא מפטרים אלא שומרים על העסקתם בחברות אחרות. אז על מה אתם מדברים?"

בורד מסביר כי טובתם של העובדים תהיה להישאר ב-HOT ולא לעבור למיקור חוץ כי בדרך זו תישמר הגנתם במסגרת ארגון עובדים, וכן נשמר להם הוותק. "בחברת מיקור חוץ יכולים לשאוב מהעובדים את הניסיון ולפטר כעבור שלושה חודשים. לכן טובת העובדים היא להישאר ב-HOT".

נתן קביליס יו"ר ועד הפעולה של העובדים וממובילי המאבק בבאר שבע, אמר לאחר הדיון: "התחושה היא של ניצחון. התברר כי התנהגותה הבריונית של HOT לא מקובלת גם בידי בית הדין. אנו שמחים על כך שלחברנו שעברו לחברות הקבלן ניתנה זכות החרטה. בית הדין נתן רוח גבית להמשך ההתאגדות".

מ-HOT נמסר בתגובה: "אנו שמחים כי בית הדין אישר את עמדת HOT, לפיה אין מניעה להמשיך את העברת פעילות חלק ממערך השירות לחברות חיצוניות. כפי שמסרנו בימים האחרונים, המעבר של העובדים נעשה, וימשיך להיעשות לפי בחירתם, תוך קבלת פיצויים מלאים. ראוי להבהיר כי תנאי השכר המוצעים בחברה הקולטת אינם פחותים מתנאי השכר של העובדים כיום, ואף מוצעים להם מענקי התמדה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker