עובדי HOT מתכננים את המשך המאבק: "בקרוב ניהפך לוועד יציג"

לפי ועד הפעולה, נאספו חתימות הצטרפות לכוח לעובדים מכמעט 1,000 עובדים; מנהיגת ההתארגנות: "אנחנו מסרבים למעבר לחברות קבלן"; HOT: "העובדים יכולים לבחור אם להישאר בחברה או לעבור לחברה חיצונית"

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג

ועד הפעולה שהוקם השבוע ב-HOT באמצעות כוח לעובדים טוען כי אסף קרוב ל-1,000 חתימות הצטרפות לארגון מקרב העובדים, ולכן צפוי בקרוב לאגד שליש מעובדי החברה, המונה סך הכל 3,500 עובדים. אם יצליח בכך, ייהפך הוועד ליציג ויבקש לקיים משא ומתן מול HOT בעניין הכוונה להעביר עובדים רבים לחברות מיקור חוץ. בשנה האחרונה הועברו מאות טכנאי HOT לחברות מיקור חוץ והשבוע הועברו 330 עובדים בחברה, כולם נציגי שירות, לחברות מיקור חוץ - עובדי מוקד נשר ועובדי מוקד חיפה.

בכוח לעובדים טוענים כי המעבר נעשה במעין "מחטף" שבו העובדים נדרשו להחליט מיידית אם הם עובדים לחברת מיקור חוץ או נשארים. אילנית תורג'מן, ממקימות ועד הפעולה, מספרת כי לפני שהחל מהלך ההתארגנות העובדים לא קיבלו אופציה להישאר ב-HOT, אך לאחריו החברה איפשרה הישארות בחברה. עובדים שבחרו לעבור לחברה החיצונית, קיבלו פיצויי פיטורים וכן מענק כספי על עצם המעבר. תנאי השכר ב-HOT ובחברת מיקור החוץ נותרו זהים, אבל הוותק של העובדים אופס.

"נראה שהמודל אליו מכוונים ב-HOT הוא השארת הדרג הניהולי בחברה, כשכל שאר העובדים מועברים לחברות קבלניות", אומרים בכוח לעובדים. "אם המהלך של מעבר לחברות מיקור חוץ כה חיובי, מדוע נעשה במחטף? מדוע לא השאירו לעובדים זמן לחשוב ולשקול את הדברים? מדוע לא נתנו התראה מוקדמת יותר? אנו חוששים שהעברת העובדים למיקור חוץ הואצה בעקבות ההתאגדות. אם תושלם ההתאגדות, הכוונה שלנו למנוע מצב של מיקור חוץ או לכל הפחות לנהל את המעבר באמצעות דיאלוג. HOT לא נמצאת בהפסדים אדירים, זה לא מצב של אין-ברירה".

לדברי תורג'מן, "אנחנו מסרבים למעבר לחברות קבלן ואם יהיה צורך נמשיך להפגין. אנו מקווים שבקרוב נוכל להקים ועד יציג".

מהוט נמסר בתגובה: "אנו מכבדים את עובדינו ורואים בהתארגנות שלהם זכות לגיטימית, כל עוד היא נעשית מבלי להפריע לפעילות וללקוחות. ראוי לציין כי מערך השירות התומך בלקוחות החברה, כולל מזה שנים עובדים שלנו ועובדים של חברות חיצוניות, שהינן שותפות עסקיות של HOT, המתמחות בשירות טלפוני ללקוחות. מעת לעת מותאמים מערכי השירות לצורכי השוק המשתנים. מתווה המהלך המדובר אינו פוגע בתנאי ההעסקה של העובדים, וכל עובד רשאי לבחור אם מעוניין לקבל את ההצעה ולעבור לחברה חיצונית או להישאר כעובד החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker