עובדי HOT הפגינו במחאה על כוונה להעבירם לחברות מיקור חוץ

העובדים, שהקימו השבוע ועד פעולה בארגון כוח לעובדים, מחו הבוקר על כוונת החברה להעביר מוקדים שלמים לידי חברות מיקור חוץ ■ ע', עובד באחד המוקדים: "גילינו במקרה שהמנהלים שלנו מדפיסים מכתבי פיטורים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מאות מעובדי HOT, שהקימו השבוע ועד פעולה בארגון כוח לעובדים על רקע מגמה של העברת טכנאים לחברות מיקור חוץ, הפגינו הבוקר בכמה מוקדים ברחבי הארץ במחאה על כוונת החברה להעביר מוקדים שלמים לידי חברות מיקור חוץ. העובדים מספרים כי החברה בישרה להם כי ביכולתם להסכים למעבר - לאחר קבלת פיצויים, בתנאי שכר השווים לקיימים כיום תוך מחיקת הוותק, או שיפוטרו.

"הכול נעשה בחשאי", מספר ע' עובד במוקד. "גילינו במקרה שהמנהלים שלנו מדפיסים מכתבי פיטורים. אף אחד לא חשב ליידע אותנו על התהליך. מבחינת ההנהלה ניתן לגלגל אותנו מסוחר לסוחר".

הפגנת עובדי HOTצילום: כוח לעובדים

החל מתחילת השבוע מחתימים עובדי החברה, בעיקר טכנאים ונציגי שירות, את העובדים על טופסי הצטרפות לכוח לעובדים, ועד כה, לפיהם, חתמו מאות עובדים על הטפסים. ועד הפעולה מקווה להשיג הצטרפות של שליש מכלל 3,500 עובדי הוט, וכך להפוך להיות לוועד יציג ולפעול לחתימה על הסכם קיבוצי.

ב-HOT הסבירו עד כה כי עקב שיפורים טכנולוגיים שהוכנסו בחברה הם נזקקים לפחות טכנאים ונציגי שירות, ולכן כחלופה לפיטורים הם מובילים מעבר לחברות מיקור חוץ. כמו כן, לפי החברה, עד כה לא פוטרו עובדים, אלא רק נפסקו מהלכי גיוס ומצבת העובדים צומצמה עם הזמן.

לפי כוח לעובדים, ביום ראשון התבשרו עובדי מוקד הטלוויזיה של הוט בחיפה על כוונת החברה להעבירם לידי חברת "כלנית". עובדי מוקד התקשוב הכללי של HOT בנשר, שחוו תהליך דומה לפני כמה חודשים, איבדו את כל שנות הוותק שצברו בשנותיהם בחברה. בנוסף, הם מספרים כי בניגוד לחבריהם בהוט, זמן ההפסקות נגרע ממשכורתם; אין סבסוד לאוכל וכן הם אינם זכאים להטבות עובד שונות. "עובדי החברה מבינים כי התשובה למחטף שהונחת עלינו הוא התאגדות", אומרת מאעלי סרחאן, מראשי וועד הפעולה.

מ-HOT נמסר בתגובה: "אנו מכבדים את עובדינו ורואים בהתארגנות שלהם זכות לגיטימית, כל עוד היא נעשית מבלי להפריע לפעילות וללקוחות. באשר למוקד התמיכה הטכנית בנשר, ראוי לציין כי מערך השירות התומך בלקוחות החברה, כולל מזה שנים עובדים שלנו ועובדים של חברות חיצוניות, שהינן שותפות עסקיות של הוט, המתמחות בשירות טלפוני ללקוחות. מעת לעת מותאמים מערכי השירות לצרכי השוק המשתנים. המהלך המדובר אינו פוגע בתנאי ההעסקה של העובדים".

בהמשך לניסיונות ההתאגדות ב-HOT, התרחשו היום התאגדויות עובדים נוספות: עובדי חברת המיחזור "אמניר" התאגדו בהסתדרות, בכדי לשפר את תנאי העסקתם במסגרת הסכם קיבוצי ולשמור על ביטחונם התעסוקתי. מדובר בהתאגדות עובדים שלישית בהסתדרות בחודש האחרון, בהמשך לזו של עובדי "דלק פי גלילות" ועובדי חטיבת הזיקוק והלוגיסטיקה של "פז".

במקביל, התאגדו העובדים הצעירים של רשת ההמבורגרים אגאדיר בהסתדרות הנוער העובד והלומד.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker