הילה ויסברג

כשנה וחצי אחרי שהעבירה מכללת סמינר הקיבוצים את עשר עובדות הקבלן שלה בתחום הניקיון להעסקה ישירה - מועברים גם עובדי השמירה והאבטחה להעסקה ישירה. המשמעות היא שעובדים אלה, שעד כה הועסקו במכללה דרך חברת שמירה חיצונית, ייהפכו מעתה לעובדים של המכללה ויהיו זכאים למלא הזכויות אותן מקבלים שאר העובדים.

עובדי ניקיון ואבטחה המועסקים באופן ישיר בידי ארגון - ולא באופן עקיף - מרוויחים לא רק תחושת שייכות והזדהות עם המוסד המעסיק, אלא גם תנאי שכר טובים יותר, כמו העלאות שכר סדירות וקרנות חיסכון.

שני הצדדים מרוויחים. סמינר הקיבוציםצילום: ניר קידר

כמו כן, בתצורת העסקה זו פוחתים משמעותית הסיכויים כי המעסיק יעשוק או ירמה אותם. סמינר הקיבוצים נמנית על קבוצה מצומצמת של מוסדות חינוך שבחרו בהעסקה ישירה, ביניהם: מכון ון ליר בירושלים, מכון ויצמן ברחובות ומכללת תל חי בצפון.

צדוק לילה, מנהל התפעול במכללת סמינר הקיבוצים, מסביר כי המהלך התבצע בשיתוף עם אגודת הסטודנטים. "הוא מבטא את ערך האחריות החברתית עליו מוצהר בחזון המכללה ובוודאי מעצים את הזיקה, האחריות והמסירות של העובד לארגונו".

לפיו, העברת עובדות הניקיון להעסקה ישירה בשנה האחרונה, הוכיחה את עצמה כמהלך ששירת את שני הצדדים. "אנו מקווים שעוד מוסדות אקדמאיים ירימו את הכפפה ויוותרו על העסקת עובדי הקבלן". 

רם שפע, יו"ר אגודת הסטודנטים במכללת סמינר הקיבוצים סיפר כי אריה, שומר המכללה, חיבק אותו בבוקר שאחרי המעבר להעסקה ישירה. "אנחנו מקווים שמהלכים מסוג זה יצברו תאוצה גם בקמפוסים ובמוסדות אחרים, כך נמשיך לצמצם ככל שניתן את התופעה של העסקה הקבלנית בישראל. כאזרחים וכסטודנטים לחינוך, נמשיך לפעול ללא לאות להשפיע ולעצב תהליכים חברתיים במדינה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker