עובדי משרד החוץ משבשים את הקשר בין נציגויות ישראל לירושלים

העובדים החלו להשבית את שירותי המברקה וכתוצאה מכך יש שיבושים בתקשורת בין נציגויות ישראל בחו"ל לבין המטה; עיצומים אלה של 1,200 עובדי משרד החוץ בארץ ובחו"ל מצטרפים לצעדי מחאה אחרים שהם נוקטים

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים21
חיים ביאור

עובדי משרד החוץ החריפו היום (ה') את העיצומים שבהם הם נוקטים כבר 10 ימים. העובדים החלו להשבית את שירותי המברקה וכתוצאה מכך יש שיבושים בתקשורת בין נציגויות ישראל בחו"ל לבין המטה בירושלים.

עיצומים אלה של 1,200 עובדי משרד החוץ בארץ ובחו"ל מצטרפים לצעדי מחאה אחרים שהם נוקטים, בהם אי מתן שירותים קונסולריים למשרדי הממשלה, המתבטאים בין היתר באי הנפקת דרכונים דיפלומטיים לשרי הממשלה ובהחרמת המשרד ליחסי חוץ החדש, בראשות יובל שטייניץ, שבו הם רואים "גוף מיותר ובזבזני". "נחריף בהדרגה את צעדינו אם לא ייושבו הנושאים שבמחלוקת בינינו לבין הנהלת משרד החוץ ולא ייחתם הסכם קיבוצי חדש המסדיר את תנאי עבודתנו", אמרו חברי הוועד. ההסתדרות מסרה שהיא מגבה את צעדי העובדים.

מנכ"ל משרד החוץ רפאל ברק

גורמים במשרד החוץ מסרו שבין העובדים לבין הנהלת משרד החוץ יש 12 סעיפים שבמחלוקת, בהם טענות הוועד על פגיעה בתנאי השירות של הדיפלומטים המועסקים בנציגויות ישראל בחו"ל, פגיעה במעמדו של משרד החוץ עקב הקמת המשרד ליחסים בינלאומיים שהוא מקביל לו, עיכוב בקידום בדרגה של חלק מהעובדים, תפקוד ועדות המינויים באופן שאינו שקוף ומינויים לא תקינים לתפקידי שגרירים וקונסולים. עוד דורש הוועד כי שכרם עובדי המשרד המכהנים בחו"ל ייקבע באמצעות משא ומתן שיסתיים בהסכם, ולא באורח חד צדדי על ידי אגף הממונה על השכר במשרד האוצר.

"השחיקה בתנאי השירות בחו"ל היא מהותית, עד כדי קושי מצד העובדים הישראלים לממן את ההוצאות הקשורות בילדיהם הנמצאים עמם, כמו החינוך", טענו בוועד. לדבריהם, עד כה לא חלה התקדמות במו"מ על הסכם שכר חדש שמקיימים הממונה על השכר באוצר קובי אמסלם, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ"ל משרד החוץ, רפי ברק.

ממשרד האוצר נמסר: "מתקיימים דיונים עם נציגי העובדים על דרישותיהם. נזכיר כי עדיין לא אושר תקציב המדינה החדש ועדיין לא נקבעו סדרי העדיפויות הנגזרים ממנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker