כלל פיננסים: הפורשים יקבלו מענק של עשרות אלפי שקלים

העובדים שייאלצו לפרוש מהחברה לאחר שלא נמצא להם מקום עבודה חלופי בהראל או בכלל ביטוח ועובדים בכלל פיננסים המועסקים שנה לפחות, יקבלו מענק מכירה

חיים ביאור

חודשיים לאחר שעובדי כלל פיננסים, מקבוצת כלל אחזקות, התארגנו בהסתדרות, ועד העובדים ומנכ"ל כלל פיננסים יורם נווה הגיעו להסכם בעניין תנאי הפרישה של העובדים, על רקע מכירת ליבת הפעילות של כלל פיננסים (הקרנות והתיקים) לחברת הביטוח הראל.

ההסכם נחתם שבועיים לאחר שהוועד שיגר לנווה, "מכתב התראה לפני הכרזה על סכסוך עבודה בחברה". ההסכם מאפשר סגירה "חלקה" של עסקת המכירה להראל.

יורם נווה, מנכ"ל כלל פיננסיםצילום: דן קינן

בעקבות הליך המכירה עברו להראל 65 מעובדי כלל פיננסים, בעוד ש-60 עובדים יפוטרו, לאחר שמשרותיהם יבוטלו. 25 עובדים נוספים צפויים לעבור לכלל ביטוח. בעקבות ההסכמות שאליהן הגיעו ערב החג הוועד, נציג האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אמיר ירון והמנכ"ל, שמנעו את הכרזת הסכסוך, העובדים שייאלצו לפרוש מהחברה לאחר שלא נמצא להם מקום עבודה חלופי בהראל או בכלל ביטוח ועובדים בכלל פיננסים המועסקים שנה לפחות, יקבלו מענק מכירה, לפי הדירוג הבא: עובדים בעלי ותק של שנה עד ארבע שנים יזכו במענק בגובה של שלוש משכורות ובכל מקרה מינימום של 30 אלף שקל. עובדים בעלי ותק של ארבע-שמונה שנים יקבלו מענק של ארבע משכורות עם מינימום של 40 אלף שקל, בעוד שעובדים בעלי ותק גבוה יותר יהנו ממענק של חמש משכורות עם מינימום של 50 אלף שקל.

הוסכם גם כי העובדים המסיימים את עבודתם ולהם רכבי חברה צמודים, יוכלו להמשיך להחזיקם בתקופת ההודעה המוקדמת. העובדים גם יוכלו להשתתף בקורסים מקצועיים ללא תשלום במשך שנה ממועד עזיבתם, בתנאי שעלות הקורסים לא תעלה על 10,000 שקל. גם עובדים שייקלטו בהראל או בכלל ביטוח יזכו לרשת ביטחון למקרה של פיטורים שתתבטא בפיצוי בגובה של משכורת אחת או מענק מכירה.

ב-2012 הפסידה כלל פיננסים 127 מיליון שקל, עלייה של 30% לעומת 2011, אז היא הפסידה 98 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker