איציק תמיר נבחר ליו"ר איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים

מנכ"ל החברה המרכזית למשקאות קלים הודיע כי ייאבק ברגולציה ויקדם מפעלים קטנים ובינוניים

אורה קורן

איציק תמיר, מנכ"ל החברה המרכזית למשקאות קלים, (קוקה קולה ישראל) נבחר הערב (ד') ליו"ר איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים. תמיר יחליף את גדי לסין, מנכ"ל קבוצת שטראוס, שכיהן בתפקיד בארבע השנים האחרונות. בנאום הסיום הדגיש לסין את הישגי האיגוד בדגש על החדשנות בתעשייה, שרשרת האספקה חקיקה ורגולציה.

בבחירות התמודד תמיר מול ליאורה בירנהוק מרקוס, מנ"כלית מנעמים תעשיות. לאיגוד מסורת של העברת תפקיד היו"ר בין החברות הגדולות, אסם, שטראוס וקוקה קולה ישראל. אישה עדיין לא נבחרה לעמוד בראשו.

איציק טמיר
איציק טמיר, מנכ"ל החברה המרכזית למשקאותצילום: זאב שרוני

תמיר, בן 66, החל לעבוד בקוקה קולה לפני 31 שנים וכיום משמש כמנכ"ל הקבוצה. בנאומו הדגיש את דרקוניותה של הרגולציה בישראל וחרת על דיגלו להלחם בה יחד עם החברים בהנהלת האיגוד. כמו כן, ציין תמיר כי יפעל ללא לאות למען המפעלים הקטנים והבינוניים. עוד הדגיש איציק בנאומו כי כגוף המעסיק בישראל כ-60 אלף עובדים חייב להחזיר לעצמו את כבודו.

לאיגוד המזון תפקיד מרכזי בהתפתחויות בענף המזון בשנים האחרונות, בכלל זה במהלכים מול ועדת המזון והחקיקה הצפויה ליישום מסקנותיה. ענף המזון נמצא תחת זכוכית מגדלת של הרגולטורים הממשלתיים, בראשם רשות ההגבלים העסקיים.

איגוד המזון לאורך שנים דאג בעיקר לאינטרסים של החברות הגדולות בענף. על רקע המחאה החברתית ולאחר בחירתו של צביקה אורן לנשיא התאחדות התעשיינים לפני כשנה, החל להסתמן שינוי קל לטובת החברות הקטנות, אולם הוא יותר מילולי ועדיין לא מורגש בפועל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker