עובדי החוזים האישיים בשירות המדינה הפגינו בדרישה להעלות את שכרם

כ-200 עובדים המועסקים בשירות המדינה הפגינו ודרשו להצמיד את שכרם למדד המחירים ולתוספת היוקר

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

מעל 200 עובדים המועסקים בשירות המדינה באמצעות חוזים אישיים הפגינו היום בקריית הממשלה בירושלים, בדרישה להצמיד את שכרם למדד המחירים ולתוספת היוקר. העובדים הניפו שלטים בנוסח "חוזים אישיים אינם לבד יותר".

בשירות המדינה מועסקים באמצעות חוזים אישיים 8,000 עובדים, ובמגזר הציבורי כולו מועסקים 30 אלף, והם אינם מאורגנים בהסתדרות. העובדים הקימו איגוד מקצועי משלהם, "אחדות", המנהל כעת מאבק משפטי בבית הדין לעבודה כדי לקבל הכרה כגוף יציג שיהיה רשאי לנהל משא ומתן בשם עובדי החוזים האישיים, לחתום על הסכמי שכר ולנהל מאבקים.

עובדי החוזים האישיים מפגינים מול משרד ראש הממשלהצילום: אמיל סלמן

משתתפי ההפגנה ניסו לפרוץ למשרד ראש הממשלה, אך כוח משטרתי מנע זאת מהם. המפגינים דרשו לקבל תוספת שכר של 1.65%, כשיעור העלייה של מדד המחירים בשנה האחרונה.

עובדי החוזים האישיים המועסקים בשירות המדינה הם בעלי מקצועות אקדמיים ברובם והם מועסקים ברוב משרדי הממשלה. מכיוון שהארגון שהם הקימו אינו מוכר כגוף יציג, הם אינם רשאים להכריז על סכסוך עבודה או על שביתה וגם לא לנהל משא ומתן על תנאי העסקתם ושכרם. כל שינוי בשכרם נתון בפועל להחלטתו של הממונה על השכר במשרד האוצר.

העובדים אינם מעוניינים להצטרף להסתדרות ולהיכלל בהסכמי העבודה הקיבוציים שעליהם היא חותמת, מכיוון ששכרם גבוה בדרך כלל משכר העובדים המיוצגים על ידי ההסתדרות. עם זאת, הם דורשים לנהל עמם משא ומתן על העלאת שכרם.

עובדי החוזים האישיים מפגינים מול משרד ראש הממשלהצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker