עובדי צים חידשו את העיצומים - אך המנכ"ל דניאלי נסע לסין

"הנסיעה של דניאלי לסין לא היתה דחופה יותר מהצורך לפתור את המחלוקות ולסיים את סכסוך העבודה בחברה", אמר יו"ר ועד עובדי צים, אבי שטרית

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עובדי חברת צים החליטו לחדש החל מהיום את העיצומים, אחרי יומיים של הפוגה לרגל פורים. בקרב העובדים הובע זעם כלפי מנכ"ל החברה רפי דניאלי, שנסע בתחילת השבוע לסין, בעיצומו של סכסוך העבודה בחברה.

"הנסיעה של דניאלי לסין לא היתה דחופה יותר מהצורך לפתור את המחלוקות ולסיים את סכסוך העבודה בחברה", אמר יו"ר ועד עובדי צים, אבי שטרית. לדבריו, דניאלי גילה במעשהו "חוסר אחריות והיעדר רגישות".

רפי דניאלי, מנכ"ל צים צילום: שלמה שוהם

העובדים גם זועמים על כך שסמנכ"ל משאבי האנוש בצים, יעקב ברוך, פנה אתמול למנהלי המחלקות בחברה וביקש כי יעבירו אליו פירוט של העבודה שלא בוצעה בפועל על ידי כל עובד ועובד, כדי לאפשר להנהלה לנכות משכרם של העובדים המשתתפים בעיצומים את "הסכומים המתאימים".

במסגרת העיצומים, הננקטים באישור ההסתדרות במרחב חיפה, העובדים אינם מבצעים התקשרויות טלפוניות, או באמצעות הדואר האלקטרוני, ובכך משבשים את פעילות החברה ואת הקשר עם לקוחותיה. בהנהלת צים טוענים כי השיבושים הנראים על פניהם כמתונים, גורמים נזקים מהותיים לפעילות החברה בישראל ובעולם.

לנוכח היעדרו של המנכ"ל דניאלי, התקיים אתמול בחיפה סבב מו"מ בין ועד העובדים לבין חבר ההנהלה הבכירה איציק בראונר, בהשתתפות היועצת החיצונית להנהלה, עו"ד דורית טנא-פרצ'יק. נמסר שבפגישה חלה התקדמות בדיון בין הצדדים, אך לנוכח העובדה שלא התחילו בגיבוש סיכומים, העובדים מתכוונים להמשיך בעיצומים גם היום והם אף מאיימים להחריפם, אם הנהלת צים לא תיסוג מהצהרתה כי תפחית את שכר העובדים הנוקטים עיצומים.

עובדי צים דורשים לבטל את החלטת ההנהלה לפטר כ-100 מתוך 900 העובדים ודורש שהפרישה מהחברה תיעשה מרצון ובתנאים כספיים מועדפים, ותחול רק על עובדים בני 55 ומעלה. העובדים גם דורשים שההנהלה תחזור בה מהחלטתה לבטל את תוספת השכר ותוספת הוותק בשיעור כולל של 5% וכן תבטל את החלטתה לסגת מההסכמה להגדיל את ההפרשה לפנסיה בשיעור של 0.5% שהיתה אמורה להתבצע החל מינואר. העובדים גם קובלים על כך שהחברה אינה מפרסמת מכרזים פנימיים למשרות שהתפנו ופועלת להקטנת כוחו של הוועד על ידי גיוס עובדים המועסקים באמצעות חוזים אישיים ולא במסגרת הסכם העבודה הקיבוצי.

הנהלת החברה מסרה בתגובה כי יש לראות בחומרה את דברי ההתקפה של הוועד על נסיעתו של המנכ"ל דניאלי לסין. "דניאלי נסע כדי לגוש לקוחות ולקדם ענייני כספים וספנות, ולא לטיול פרטי. 85% מהפעילות של צים היא בחו"ל, כאשר מחצית מהפעילות בחו"ל היא באיזור הפסיפי, ולכן זו היתה נסיעה חיונית". בנוגע לסכסוך העבודה הנהלת צים הבהירה כי "לנוכח המצב הקשה בענף הספנות ובכלכלה העולמית, אין להתמהמה עם תהליכי ההתיעלות בחברה, אך גם לא ייתכן שעובדים בחברה ינקטו עיצומים ובכך יפגעו בלקוחותיה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker