"מאות עובדים בכלל ביטוח קיבלו הזמנה לשימוע לפני פיטורים"

יו"ר ועד הפעולה של כלל ביטוח: "אין לכם מה לחשוש מלהצטרף להסתדרות כי מרבית המנהלים אשר איימו על העובדים שלא יתאגדו הלכו הביתה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

העובדים בכלל ביטוח אינם רגועים חרב פיטורים מאיימת מעל ראשיהם של כולם. איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח אשר נכנס לתפקידו לפני מספר שבועות החל לסדר את השורות והביא חלק מאנשיו הבכירים ממגדל, שם כיהן כמנכ"ל בעבר.

עתה מסתמן כי הליך הפיטורים והקיצוצים בחברה הנשלטת על ידי קבוצת אי.די.בי החריף גם בקרב שאר אנשי המטה. "העובדים בכלל מסתובבים בחוסר ודאות מוחלט, אף אחד לא יודע מה יקרה מחר", אמר ל-TheMarker רוני רז יו"ר ועד הפעולה של כלל . לדבריו מאות עובדים קיבלו לאחרונה הזמנה לשימוע לפני פיטורים.

יושב ראש ועד הפעולה בכלל, רוני רזצילום: עופר וקנין

מה ועד הפעולה עושה כדי למנוע את הפיטורים?

"כל עוד העובדים לא חותמים למינוי הוועד כיציג, אז אין לנו מנדט להילחם עבורם. טרם השגנו את הרוב הדרוש בשביל להימנות לוועד יציג. דרושים לנו שליש מהחתימות של כל העובדים בכלל" הסביר רז.

רז אמר כי "מאות עובדים נמצאים כעת בתהליך של פיטורים ויעלו לשימוע בשבוע הקרוב". הוא הוסיף כי "ההנהלה פנתה למנהלי המחלקות וביקשה שכל אחד מהם יקצץ במספר עובדים".

רז אמר כי "היו מספר עובדים שפנו אל הוועד והצלחנו לעצור להם את השימוע לפני הפיטורים".

איך עשיתם זאת?

"ההסתדרות פנתה באמצעות היועצים המשפטיים שלה להנהלה וטענה כי לא חוקי לבצע פיטורים מהיום למחר".

יו"ר ועד הפעולה התייחס לתנהלות ההנהלה החדשה בכל הנוגע לפיטורי עובדים ואמר כי "מרגיז לגלות כי איזי כהן והחברים שלו - הסמנכ"לים החדשים שהביא ממגדל - ימשכו כ-80 מיליון שקל בחמש השנים הקרובות במשכורת בעוד שאם נסכם את כלל החיסכון של כלל בגין הפיטורין נראה כי זה מגיע רק לסכום מצחיק של כ-5-10 מיליון שקל בלבד".

במסגרת סבב המינויים של איזי כהן בכלל ביטוח יחליף יוני קופרמן, מנכ"ל מבטח סיימון, את רמי דיין המשנה למנכ"ל כלל ביטוח ומנהל החטיבה לחסון ארוך טווח בחברה. והערכות הן כי כהן ימשוך אליו אנשים נוספים ממגדל שעברה לידיו של שלמה אליהו לאחרונה.

מה התגובה של העובדים להתגברות הפיטורים?

"בימים האחרונים מאות עובדים התעוררו והחלו לחתום למען מינוי הועד היציג וההצטרפות להסתדרות. כל המנהלים אשר איימו על העובדים שלא יתאגדו הלכו הביתה ולכן אין להם יותר ממה לחשוש".

מקורבים לחברת כלל אמרו כי "מהיום שאיזי נכנס לתפקידו ועד היום פוטרו כ-80 אנשים, בכל מני דרגים. בהתחלה זה החל בדרג הניהולי, 15 אנשים בדרגות הביניים ובדרגים הזוטרים. השינוי נבע משינוי ארגוני מאוד נרחב , ביטול חטיבות אשר גרם לכך שהרבה תפקידים הפכו להיות מיותרים כעת". עוד ציינו המקורבים כי "במסגרת ה80- אנשים הרבה פרשו במסגרת פרישה מרצון".

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "במסגרת השינוי האירגוני בתכנית ההתייעלות שמוביל מנכ"ל החברה איזי כהן,

"שכר הדרגים הנמוכים הועלה, פועל להובלת תוכנית בונוסים חדשה וקידומם של עשרות עובדים בקבוצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker