לקראת פתרון? |

פלאפון וההסתדרות יספרו יחד העובדים שהצטרפו לוועד

נציגי ההסתדרות והחברה יספרו יחד את טפסי ההצטרפות החתומים של עובדי החברה להסתדרות ■ גורמים בהסתדרות: חרף ההחלטה, פעולות המחאה של עובדי פלאפון יימשכו עד להודעה חדשה

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

נציגי ההסתדרות וחברת פלאפון החליטו היום (א') לנסות ולסיים את המשבר בחברה שבעטיו מקיימים עובדי פלאפון שביתה חלקית כבר חודש ימים. נציגים של ההסתדרות ושל החברה יתחילו בשעה הקרובה לספור יחד את טפסי ההצטרפות החתומים של עובדי החברה להסתדרות בבית פלאפון בגבעתיים.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפוןצילום: עופר וקנין

אם יתברר כי מספר הטפסים מקיף לפחות שליש מבין יותר מ-4,000 עובדי פלאפון, הרי שאז תיאלץ הנהלת פלאפון להכיר בהתארגנות של עובדיה במסגרת ההסתדרות ובוועד הזמני שהם הקימו.

ההחלטה לספור את הטפסים התקבלה במהלך שיחה שקיימו יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד אבי ניסנקורן, ומנכ"ל פלאפון, גיל שרון. גורמים בהסתדרות מסרו שחרף ההחלטה לספור במשותף את טפסי ההצטרפות, פעולות המחאה של עובדי פלאפון, בכלל זה השביתה החלקית בכמה מחלקות ומוקדי שירות של החברה, יימשכו עד להודעה חדשה.

אבי ניסנקורןצילום: תומר אפלבאום

החלטת ההסתדרות ופלאפון לספור במשותף את הטפסים התקבלה לאחר שבית הדין הארצי לעבודה קיבל בסוף השבוע שעבר החלטה תקדימית השוללת את יכולתם של המעסיקים במשק להתערב בהליך של התארגנות ראשונים שיוזמים עובדיהם. הרכב ביה"ד, בראשות הנשיאה נילי ארד, קבע בין היתר כי המעסיק לא יפטר או יאיים בפיטורים על עובד המבקש להתארגן במסגרת ארגון עובדים, לא ייתן הטבות לעובדים כדי שלא יתארגנו, לא יקים ועד עובדים מטעמו, לא יתחקה אחר עובדים לשם סיכול ההתארגנות, לא ינקוט פעולות של הפחדה ולא יפלה בין עובדים על רקע התאגדותם.

שותפות ארגוני נשים,המאגדת ארגונים המתמחים בכלכלה ותעסוקה של נשים, בירכה היום על הפסיקה התקדימית של בית הדין הארצי לעבודה מהשבוע שעבר, המקלה מאוד על חופש ההתארגנות של עובדי פלאפון.

"לפסק הדין משמעות גדול במיוחד עבור עובדים ועובדות המאיישים את התחתית של שוק התעסוקה, הכוללת רוב נשי מובהק", אמרה דורית אברמוביץ', מנהלת השותפות. לדבריה, מכיוון שנשים מאיישות ברוב גדול מקצועות שירותיים וטיפוליים, זכות ההתארגנות יכולה לשפר להן ביטחון תעסוקתי וכלכלי, ולא להותיר אותן לבד מול מעסיקים המנסים למנוע את ההתארגנות שלהן. לדברי קרן שמש, מנהלת עמותת איתך, התאגדות של עובדות היא אחד הכלים המשמעותיים ביותר ליצירת עולם עבודה שוויוני יותר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker