ההסתדרות: נשלם מקופתינו את שכר העובדים השובתים בפלאפון

הודעת ההסתדרות כי תשלם את שכרם של כ-1,700 עובדים הגיעה לאחר שהנהלת פלאפון החליטה שלא לשלם את שכר העובדים השובתים

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

השביתה בחברת פלאפון תימשך גם מחר (א'), אך לא תורחב. יישבתו העובדים בחטיבת ההנדסה, המרכז הלוגיסטי, מערכות המידע, בחטיבה העסקית ובשני מוקדי השירות של החברה בירושלים ובבאר שבע.

בהנהלת פלאפון אומרים כי להכרזת השביתה בחברה, שניתנה ביום שני שעבר, אין ערך מעשי, מכיוון שמרבית עובדי החברה אינם שובתים ואינם מאוגדים בוועד הזמני ובההסתדרות. בהנהלה הבהירו כי "יש הרבה רעש שמקימים פעילי ההסתדרות, אבל החברה מתנהלת כרגיל, אין תקלות בקליטה ואין עיכובים בשירות ללקוחות".

סוכת ההתאגדות של עובדי פלאפוןצילום: ועד עובדי פלאפון

בעקבות הודעת מנכ"ל פלאפון, גיל שרון, כי החברה לא תשלם לאותם עובדים שפתחו בשביתה את שכרם עבור הימים שבהם שבתו, הודיע יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, כי יכנס מחר את הנהגת ההסתדרות כדי שזו תחליט על תשלום שכרם של עובדים אלה מקרן השביתה של ההסתדרות. הקרן נועדה לסייע כספית לעובדים המנהלים מאבק נגד הנהלותיהם.

בנוסף לתשלום השכר, ההסתדרות העמדיה כלי רכב מליסינג לרשות שמונה עובדים בפלאפון שהנהלת החברה גררה את מכוניותיהם הצמודות ללא התרעה. בהסתדרות אף פועל כעת חמ"ל של עובדי פלאפון, הכולל צוות מארגן של פעולות בשטח, צוות המקיים תקשורת עם העובדים וצוות משפטי הכולל עו"ד של ההסתדרות. צוותים אלו ינסו להבטיח השתתפות של מספר גדול ככל האפשר של עובדים בשביתה וכן להשיב על שאלות של עובדים ואף להגיב על ניסיונות של מנהלים וממונים ישירים בחברה המפעילים לחץ, עקיף או ישיר, על עובדים לבל ישתתפו בשביתה.

"לא נוכל לעבור על סדר היום על נסיון של מנכ"ל פלאפון לשבור את העובדים בצורה ברוטלית, תוך חציית שיאים חדשים של שפל ביחסי העבודה, אמר עיני בסוף השבוע. "ההסתדרות מתייצבת מאחורי העובדים בכל הכוח. אישור תשלום השכר מקרן השביתה הוא הצעד הראשון. אם המנכ"ל שרון חושב שיצליח למוטט את ההתארגנות של העובדים באמצעות פגיעה כלכלית בהם, הוא טועה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker