מחריפים את המאבק |

המרכז הלוגיסטי של פלאפון מושבת

הוועד הודיע כי בכל יום יחריף המאבק ויכלול מתקני פלאפון נוספים ■ "אנו ממשיכים מחוזקים מתמיד. ההנהלה ניסתה אתמול לשבור אותנו כשלקחה מאתנו את כלי הרכב הצמודים, אך היא לא תשיג מטרתה"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

היום השלישי לשביתה בחברת פלאפון: ועד העובדים הורה ל-300 עובדי המרכז הלוגיסטי של פלאפון (מרלו"ג) באיירפורט סיטי לנטוש את עמדותיהם. בוועד אומרים שמשמעות השביתה היא כי עשויים להיות שיבושים בתיקון מכשירי סלולר ואספקת מכשירים חדשים ללקוחות. המרכז הלוגיסטי עוסק בתיקון מכשירים שמרכזי השירות לא מצליחים לתקן ובאספקת מכשירים חדשים ללקוחות החברה.

ההחלטה על השביתה במרכז הלוגיסטי מצטרפת לשביתה שכבר החלה במוקדי המכשירים של פלאפון בירושלים ובבאר שבע וכן בחטיבת ההנדסה, מערכות המידע ומטה החברה בגבעתיים. לטענת הוועד, השביתה במרכז הלוגיסטי בירושלים אמש גרמה לזמני המתנה ארוכים מהרגיל: יותר מ-140 ממתינים וזמן המתנה של 50 דקות בממוצע.

הפגנת עובדי פלאפון באיירפורט סיטיצילום: גבי ברנשטיין

הנהלת פלאפון טוענת מנגד, שהשיבושים עליהם הכריזו הוועד וההסתדרות לא אפקטיביים והשירות ללקוחות החברה לא נפגע, כיוון שרוב גדול של עובדי המוקדים, לרבות אלה שבירושלים ובאר שבע, ממשיכים להתייצב לעבודה, למרות קריאת הוועד להימנע מכך וניסיונות פיסיים מצד פעילי ההסתדרות למנוע את כניסת העובדים לעמדותיהם. בחברה אומרים שזמני ההמתנה לא התארכו כלל וכי פלאפון ממשיכה לשמור על זמני המתנה קצרים לעומת הממוצע בענף הסלולר.

בשעות האחרונות מקיימים העובדים התומכים בשביתה הפגנה באיירפורט סיטי וחוסמים לסירוגין את אחד מכבישי הגישה למקום. הוועד הודיע שבכל יום יחריף המאבק ויכלול מתקני פלאפון נוספים.

העובדים מוחים על כך שהנהלת פלאפון מסרבת להכיר בהתארגנות של יותר משליש מהם במסגרת ההסתדרות. הם דורשים שהנהלת החברה תיכנס עמם למו"מ על הסכם עבודה קיבוצי שישפר את תנאי העסקתם ויגן עליהם מפני פיטורים שרירותיים.

איתמר אביטן, חבר הוועד אמר היום: "אנו ממשיכים במאבק מחוזקים מתמיד. הנהלת פלאפון, ובראשה גיל שרון, ניסתה אתמול לשבור אותנו כשלקחה מאתנו את כלי הרכב הצמודים וחסמה את הגישה מרחוק למחשבים, אך היא לא תשיג את מטרתה".

לטענת הנהלת פלאפון, ההסתדרות לא השיגה את  חתימותיהם של לפחות שליש מהעובדים - המינימום הדרוש כדי שארגון עובדים יהיה מוכר. בהנהלה טוענים כי מתוך  4,000 עובדים, רק כ-10% חתמו על טפסי הצטרפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker