"שותפות ארגוני נשים" דורשת שילוב מלא של נשים מבוגרות בתעסוקה

"הדרישה לפיתוח ולתקצוב תוכניות לשילוב שוויוני של נשים בתעסוקה עד לגיל פרישה, נובעת מכך שנשים נפלטות בעל כורחן משוק התעסוקה"

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

"שותפות ארגוני נשים", גוף המתמחה בכלכלה ותעסוקת נשים, דורשים התחייבות מהמדינה ומראשי מפלגות לפיתוח, לתקצוב ולהטמעה של תכניות לשילוב מלא ושוויוני של נשים מבוגרות בתעסוקה, בטרם דיון בהעלאת גיל הפרישה לנשים.

תגובת ארגוני הנשים באה בהמשך לממצאי המחקר שפורסם היום ב-TheMarker, מטעם קרן הראל הררי וזאב גולן (ממכון ירושלים לחקר שווקים) ולפיו מתוך 700 אלף מבוגרים ומבוגרות בישראל כ-70% הביעו רצון להמשיך לעבוד.

לדברי הארגונים: "תוחלת החיים עולה ועל כן גוברים הלחצים להעלאת גיל הפרישה לנשים. הנתונים מעידים כי עם העלייה בגיל חלה ירידה בשיעורי ההשתתפות בכוח העבודה ומדווחת תחושת אפליה גבוהה יותר.

"מציאות זו קשה במיוחד עבור נשים בשל העובדה שהפערים בין נשים לגברים בתעסוקה וחוסר השוויון מתרחבים עם הגיל. הדרישה לפיתוח ולתקצוב תוכניות לשילוב שוויוני של נשים בתעסוקה עד לגיל פרישה, נובעת מכך שנשים נפלטות בעל כורחן משוק התעסוקה ו/או צונחות לעומק אבטלה, באופן מלא או חלקי, בגיל צעיר מגברים, פערי השכר המגדריים גדלים וחלה עלייה בדפוסי העסקה חלקית אצל נשים".

ארגוני הנשים טוענים כי "בגיל 61 (שנה לפני גיל הפרישה לנשים נכון להיום) כמחצית מהנשים כבר לא משתתפות בכוח העבודה. הפגיעות התעסוקתית של נשים מאוכלוסיות מודרות ועניות קשה עוד יותר. נשים אלו מתמודדות כל חייהן עם פגיעוּת תעסוקתית רב-ממדית ועם הפליה מרובת פנים על רקע מגדר, לאום, דת, מוצא, מצב כלכלי קשה ומתמשך וחוסר במיומנויות ובהשכלה המותאמות לשוק התעסוקה העכשווי. עם השנים מתווספת לכך גם אפליה על רקע גיל. מצב זה מחריף את הסיכון להתדרדרות אל שנים של מצוקה כלכלית, קיום ללא כל רזרבות וביטחונות כספיים בגיל הזקנה".

"בשותפות ארגוני נשים" חברים הארגונים: מרכז מהות, שדולת הנשים, אחותי, איתך מעכי, העמותה להעצמה כלכלית לנשים, רוח נשית.

צילום: גדעון מרקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker