האוצר: "שביתת האחים אינה חוקית; היא על גבם של החולים"

מהאוצר נמסר: "הסתדרות האחיות מחוייבת להימנע מכל השבתה לפחות עד תום ההסכם הקיבוצי בסוף דצמבר 2012. המעסיקים ימשיכו לקיים מגעים לפתרון הבעיות במערכת"

דן אבן
TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן
TheMarker Online

משרד האוצר הגיב לשביתת האחים והאחיות המתוכננת להערך מחר, בדברים הבאים: "גם לאחר מו"מ שנמשך 6.5 שעות, מתעקשת הסתדרות האחים והאחיות לפתוח בשביתה שאינה חוקית ואינה מוצדקת. להסתדרות האחים הוצעו הצעות משמעותיות, אך לצערנו, נראה כי ההסתדרות החליטה לשבות בכל מקרה, על גבם של החולים".

עוד נאמר כי: "הסתדרות האחים מחוייבת להימנע מכל השבתה לפחות עד תום ההסכם הקיבוצי בסוף דצמבר 2012. המעסיקים ימשיכו לקיים מגעים לפתרון הבעיות במערכת, מתוך הערכה רבה לציבור האחים והאחיות, אך תוך שמירה על קופת הציבור".

האחיות בוולפסון, היוםצילום: מילרוד מוטי

הסתדרות האחים תפתח מחר בשביתה במחאה על העיכוב במשא ומתן על הסכמי השכר החדשים. בהתאם להנחיות השביתה, מחלקות האשפוז בבתי החולים יפעלו לאורך כל היום במתכונת לילה (בהיקף של שתי אחיות בלבד למחלקה), וכן ישבתו אחיי הקהילה של קופת חולים כללית ואחיי בריאות הציבור בטיפות החלב ובבתי הספר.

בשביתה משתתפות האחיי בכל בתי החולים הממשלתיים, אלו שבבעלות קופת חולים כללית וכן הדסה ושערי צדק בירושלים, דהיינו הרוב המכריע של בתי החולים במדינה. הסתדרות האחיות הודיעה כי לא תשבש את הפעילות בבתי החולים הפסיכיאטריים והגריאטריים, מתוך התחשבות באוכלוסיית המאושפזים במצוקה. בארגון הבהירו כי נכון לעכשיו השביתה איננה מוגבלת בזמן.

משרד הבריאות הודיע לציבור כי לאור השביתה, במקרה של ניתוח מתוכנן ותורים למרפאות חוץ יש לברר עם המוסד הרפואי את קיום התור או הניתוח לפני הגעה. מחר (שני) יימשכו הדיונים בין ראשי הסתדרות האחיות והאוצר בניסיון לפתור את המשבר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker