אוניברסיטת חיפה השיקה את פורום העסקים של העדה הדרוזית

חברי הפורום אספו 250 אלף שקל עבור תרומה למלגות סטודנטים בני העדה

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג

אוניברסיטת חיפה השיקה את הפורום העסקי של העדה הדרוזית, שמטרתו לקדם את שיתוף הפעולה בין האוניברסיטה לעדה. במעמד ההשקה השתתפו שר המדע והטכנולוגיה הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, נשיא אוניברסיטת חיפה עמוס שפירא, מנכ"ל חברת סבתא ג'מילה פואד חיר, מייסד חברת PROLOR BIOTEC פרופ' פואד פארס, אנשי עסקים וסטודנטים מצטיינים בני העדה.

שפירא, תרם מכספו האישי מלגה לסטודנט בן העדה הדרוזית, בעקבותיו אספו חברי הפורום כ-250 אלף שקל, תרומה למלגות לסטודנטים בני העדה הדרוזית.

עמוס שפיראצילום: דן קינן

הרשקוביץ התייחס למחויבות הגדולה שבין מדינת ישראל לעדה הדרוזית. "החלטנו על הקמת שישה מרכזים לחקר החלל. המרכז הראשון הוקם השנה בכפר ירכא, מתוך הבנה ומודעות לפוטנציאל של בני העדה בתחומי המדע והמחקר".

שפירא הוסיף כי "לאוניברסיטת חיפה תפקיד בייצוג מלא של החברה הישראלית. אין עוד מוסד בישראל שבו יש ייצוג כל כך הולם של כל הזרמים בחברה. אם לא נצליח ליצור חוויה ישראלית משותפת - לא נשרוד כמדינה".

לדברי חיר, "אנחנו כעדה חייבים להחליט אם אנחנו רוצים שדור ההמשך שלנו יעבוד בניקיון או במחקר אקדמי ובעולם העסקי. אנחנו חייבים להמשיך ולפעול כדי שבעוד 10 שנים נדע שעשינו את המקסימום למען ילדינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker