עובדי הקרן למפעלי שיקום לא קיבלו את שכרם ומאיימים בשביתה

"לא ייתכן שעובדים מסורים, המטפלים באוכלוסיה חלשה ומחזקים אותה, יימצאו את עצמם בסוף החודש ללא שכר ועם אי בהירות לגבי ביטחונם התעסוקתי", אמר יו"ר הסתדרות המעו"ף

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עובדי הקרן למפעלי שיקום פותחים השבוע במאבק, לאחר שלא שולמה להם משכורת על חודש אוקטובר. בקרן מועסקים 700 עובדים ב-72 מוקדים ברחבי המדינה. העובדים מטפלים ב-12 אלף נכים ובעלי מוגבלויות ודואגים לשיקומם התעסוקתי, הכשרה מקצועית ושילובם בשוק העבודה.

הקרן למפעלי שיקום היא "הקדש ציבורי" של משרד הרווחה שמטרתו לשקם מבחינה תעסוקתית נכים ומוגבלים ביניהם עיוורים, פגועי נפש וכן בעלי פיגור ונכויות קשות. הקרן נקלעה לקשיים ונכנסה לגירעון של 20 מיליון שקל. העובדים טוענים כי הקרן היתה אמורה לעבור תוכנית הבראה כדי שתוכל להמשיך להתקיים, אך עד כה משרד האוצר לא העביר את הסכומים לקרן ולהנהלתה אין יכולת לשלם משכורות לעובדים תשלומים למשתקמים. תשלום המשכורות וכיסוי החובות אמורים להיות מכוסים על ידי הממשלה מתוקף שטר ההקדש.

מלווה נכה
צילום: אלון רון

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר-דוד, הודיע היום כי יאשר לעובדים לפתוח בשביתה אם לא יקבלו את משכורות חודש אוקטובר. "לא ייתכן שעובדים מסורים, המטפלים באוכלוסיה חלשה ומחזקים אותה, יימצאו את עצמם בסוף החודש ללא שכר ועם אי בהירות לגבי ביטחונם התעסוקתי", הוא אמר. "לא ניתן יד לפגיעה בעובדים". בר דוד קרא לשר הרווחה, משה כחלון, "לקחת אחריות אישית כדי שמשרד האוצר ישלם מיידית לקרן את התקציב שהיא אמורה לקבל. עלות המשכורות לעובדי הקרן מוערכת ב-5 מיליון שקלים בחודש.

בתגובה אמר מנכ"ל הקרן למפעלי שיקום, דוד בן נון: "הקן עוברת שינויים ונדרשת לה תוכנית הבראה, אבל לא נמצא משרד ממשלתי שיממן את התוכנית וגם לא הסכום  הדרוש לתשלום המשכורות לעובדים הוא הביע חשש שהקרן תקרוס, עקב העובדה שהמדינה ממצעת הפרטה בפועל של השירותים לאוכלוסיית בעלי המוגבלויות ואינה רוכשת מהקרן למפעלי שיקום את השירותים עבור אוכלוסיה זו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker