שירות התעסוקה שבת היום: "צריכים תוספת כוח אדם"

"ברוב מדינות ה-OECD, פקיד השמה אחד מטפל בכ-100 דורשי עבודה ובמדינות סקנדינביה המצב אפילו טוב מזה. בישראל, בה יש 210 אלף דורשי עבודה, פקיד אחד מטפל ב-400-500 דורשים. זה מצב בלתי אפשרי"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

650 העובדים בלשכות העבודה ברחבי הארץ קיימו הבוקר "שביתת אזהרה" למשך שעה, בשל מחלוקת בין הוועד לבין הנהלת השירות בנוגע לדרישתו לתוספת כוח אדם על רקע "גידול בעומס העבודה". העובדים הגדירו את השביתה הקצרה כ"יריית פתיחה במאבק ארוך".

במהלך השביתה, העובדים קיימו אסיפות הסברה ודלתות 70 הלשכות ברחבי הארץ נפתחו בשעה 9:30 במקום שעה קודם לכן. יו"ר הוועד הארצי של עובדי שירות התעסוקה, עופר לוי, אמר היום: "אנו בסכסוך עבודה עליו הכריזה ההסתדרות, לבקשתנו, כבר לפני כמה חודשים. נאלצנו להחריף את העימות, לאחר שלא נענו דרישותינו. לא מדובר במאבק על תוספת שכר או על הסכם עבודה קיבוצי חדש, אלא בדרישה לפרסם מכרזים לאיוש משרות בשירות התעסוקה".

סניף שירות התעסוקה
סניף שירות התעסוקהצילום: תומר אפלבאום

לדבריו, לנוכח מגמת הגידול במספר דורשי העבודה המתייצבים בלשכות, חיוני לפרסם מיידית את המכרזים. "ברוב מדינות ה-OECD, פקיד השמה אחד מטפל בכ-100 דורשי עבודה ובמדינות סקנדינביה המצב אפילו טוב מזה. בישראל, בה יש 210 אלף דורשי עבודה, פקיד אחד מטפל ב-400-500 דורשים. זה מצב בלתי אפשרי".

לוי אמר כי "הגידול באבטלה מחייב את פקיד ההשמה לא רק לנסות לאתר משרה פנויה לדורש העבודה, אלא גם לספק לו שירותי תמיכה והעצמה, כגון קורסים מקצועיים וכלים להסבה מקצועית. רבים מהמתייצבים בלשכות הם בלתי מקצועיים. יש צורך להקנות להם ידע בתחומים נדרשים במשק, כגון שפות תכנות וחרטות ולשם כך אנו זקוקים לתגבור בכוח האדם".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי, מסר שארגונו תומך בצעדי העובדים. גורם בתמ"ת מסר בתגובה כי בימים אלה יתחיל מו"מ בין ועד העובדים לבין מנכ"ל השירות, בועז הירש, במגמה לפתור את המחלוקות ולגבש הסכם. "מלכתחילה לא היה צורך בהשבתת לשכות התעסוקה הבוקר", אמר.

משירות התעסוקה נמסר בתגובה: ”שירות התעסוקה מיישם בתקופה זו תוכנית לפרישת כ-100 עובדים. במקומם ייקלטו 100 עובדים חדשים. כאשר תושלם בקרוב קליטת העובדים החדשים, ייעלם המחסור בעובדים והשירות ייצא לדרך חדשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker