לשירות התעסוקה אזל התקציב להכשרה מקצועית

דורשי עבודה שביקשו להתקבל לקורסים להכשרה מקצועית נדחו על ידי מנהלי הלשכות, בטענה שהתקציב להכשרה מקצועית ל-2012 אזל

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

>> דורשי עבודה שהתייצבו בלשכות העבודה של שירות התעסוקה וביקשו להתקבל לקורסים להכשרה מקצועית נדחו על ידי מנהלי הלשכות, בטענה שהתקציב להכשרה מקצועית ל-2012 אזל.

דורשי העבודה, שרבים מהם נהפכו למובטלים לאחר שעבדו בחברות כבלים ובבנקים, ביקשו להשתלב בקורסים בתחום השיווק ובתחום המחשבים. "החלטתי לקחת את הקורס במחשבים כדי להגביר את סיכויי להתקבל לעבודה בחברת תוכנה", אמרה אתמול גלית, 30, שפוטרה מעבודתה במחלקת שירות בחברת תקשורת. "ביקשתי שובר כדי להשתתף בקורס שמקיימת אחת המכללות, אבל בלשכה אמרו לי שבאזור מגורי, תל אביב, לא ניתנים יותר שוברים זה כשבועיים כי התקציב אזל".

צילום: תומר אפלבאום

שירות התעסוקה מפעיל תוכנית של מתן שוברים למובטלים המעוניינים להשתתף בקורסים מקצועיים מוכרים על ידי המדינה שמקיימות מכללות פרטיות. המועמד בוחר את הקורס שהוא מבקש ללמוד בו, ושירות התעסוקה מממן 80% מעלות הקורס או עד סכום של 7,000 שקל. 40% מהקורסים הם בתחום המינהל והשיווק, 23% בתחומי המחשבים והטכנולוגיה, 12% בתחום טיפוח החן והיתר מתמקדים בתחומי הבריאות והפנאי, תחבורה וכן תיירות והארחה. קבלת שוברי העבודה אינה אוטומטית, אלא תלויה בבניית תוכנית תעסוקתית יחד עם דורש העבודה וכן ביכולות שלו ובסיכויי ההעסקה שלו באזור מגוריו בתום הלימודים.

משירות התעסוקה נמסר בתגובה: "התקציב של שירות התעסוקה לשוברים הסתכם השנה ב-4.2 מיליון שקל, והוא מומש כמעט במלואו - 91%. בחלק מהיישובים, בהם תל אביב, לא נותרו שוברים לקורסים כי כולם מומשו על ידי המובטלים. הודענו לאותם מובטלים שהם יוכלו לנצל את זכאותם לשוברים בשנה הבאה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker