מורי היל"ה שוב יוצאים למאבק מול הזכיינית החדשה

כבר עם פתיחת שנת הלימודים התברר שמשרד החינוך ביצע קיצוץ גדול בשעות ההוראה שמשמעותו פגיעה בתלמידים ובצוות ההוראה

הילה ויסברג
הילה ויסברג

מורים לנוער נושר בתוכנית היל"ה (השכלת יסוד לימודי השלמה), המופעלת על ידי משרד החינוך באמצעות זכיין, הכריזו על סכסוך עבודה מול הזכיינית החדשה "רשת עתיד". זאת, לאחר שניסיונות להגיע עמה להסכמה על הסכם קיבוצי מול הרשת נדחו על ידה.

רשת עתיד זכתה לאחרונה במכרז החדש שהוציא משרד החינוך להפעלת תוכנית היל”ה, המיועדת לנוער שנשר ממערכת החינוך ומתקיימת במרכזי השכלה ברחבי הארץ וכן במוסדות של חסות הנוער.

הפגנה של מורי היל"ה בתל אביבצילום: אייל טואג

בעקבות מאבק בן שנה שהובילו המורים המאוגדים בכוח לעובדים כנגד הזכיין הקודם, החברה למתנ"סים, שופרו תנאי המכרז שחתמו מול רשת עתיד - למשל שכר המורים חודשי ולא שעתי כמו קודם, השכר הושווה לזה של מורים במשרד החינוך ופיטוריהם מדי קיץ בוטל.

עם זאת, לפי מורי היל"ה, כבר עם פתיחת שנת הלימודים התברר שמשרד החינוך ביצע קיצוץ גדול בשעות ההוראה שמשמעותו פגיעה בתלמידים ובצוות ההוראה.

מאז חודש יולי האחרון מתנהל מו"מ עם “עתיד”, במטרה להגיע לחתימת הסכם עבודה קיבוצי. בתחילת חודש ספטמבר התקבלה התייחסותה של רשת עתיד לטיוטה ראשונית של ההסכם שהועברה לה. על פי התגובה לטיוטה, התברר למורות שהרשת אינה מוכנה ללכת לקראתן בדרישותיהן העיקריות: התחייבות להעסקת כל המורות והמנחות שעבדו בשנה הקודמת, תוך שמירה על מלוא היקף העסקתן, ושיפור בתנאי השכר מעבר למינימום המתחייב במכרז.

עקב הקשיים הוחלט על תהליך גישור בין העובדים לזכיינית בחסות משרד התמ"ת, ובתחילת השבוע התקיימה פגישה בין הצדדים במשרדה של עו”ד מירב הלוי, הממונה האזורית על יחסי עבודה במשרד התמ”ת שמונתה להיות המגשרת בסכסוך זה, וקבעה פגישה נוספת. בשנה האחרונה קיימו מורי היל"ה עשר שביתות במחאה על תנאי העסקתם וכעת ייתכן שייצאו בשביתות נוספות.

מהוועד נמסר כי “למרות אי רצוננו לפגוע בתלמידים, לא נוכל להשלים עם המצב הנוכחי. אם לא תהיה בטווח הזמן הקרוב התקדמות משמעותית שתוביל לחתימה על הסכם קיבוצי, נאלץ לממש את סכסוך העבודה ולנקוט בעיצומים”.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ