מדד האקדמאים: שוהם במקום הראשון עם 59% בעלי השכלה גבוהה

מכון ירושלים לחקר ישראל מפרסם היום את הנתונים לקראת כנס המדדים למצבן של רשויות; תל אביב מדורגת במקום ה-20 עם 43% אקדמאים

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

שוהם היא העיר בה שיעור האקדמאים הוא הגבוה ביותר בישראל - 59% מבני 25 ומעלה היו בעלי השכלה אקדמית בשנת 2008 - כך עולה ממדד האקדמאים שמפרסמם מכון ירושלים לחקר ישראל, מתפרסם לקראת כנס המדדים למצבן של רשויות שיערך ב-24 באוקטובר (בעוד כשבוע) במכון ירושלים.

במקום השני, גבעת שמואל ובמקום השלישי זכרון יעקב ורמת השרון, בהן שיעור האקדמאים גבוה מ-50%. לאחר מכן מדורגות ברשימה רעננה, גבעתיים, הוד השרון, קרית טבעון, אבן יהודה.

תל אביב מדורגת במקום ה-20 עם 43% אקדמאים. במקומות האחרונים במדד דורגו רשויות מקומיות בציבור הערבי, ששיעור האקדמאים בהן נמוך מ-10% מהאוכלוסיה ובהן אום אל פחם, כפר כנא וקלנסווה. שיעור בעלי ההשכלה האקדמית בישראל כולה עומד על 29%.

עורכי המדד ד"ר מאיה חושן ויאיר-אסף שפירא הסבירו כי "כמו בכל בית המתעצב בדמות דייריו כך גם הרשות המקומית מושפעת ממאפייני תושביה. מאפייני התושבים הם חלון הראווה של הרשות המקומית והרשות המקומית היא סמל הסטטוס של תושביה.

"תכונותיהם החברתיות-כלכליות של התושבים קשורות קשר הדוק לפוטנציאל הפיתוח של היישוב, לדימוי שלו, ולכושר המשיכה או הדחייה שלו לפעילות כלכלית ולאוכלוסייה של מהגרים אליו וממנו. להשכלה גבוהה משקל גדול בסטטוס החברתי-כלכלי של הרשות המקומית".

צילום: טס שפלן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker