מנכ"ל פלאפון: התארגנות העובדים פגעה בתוצאות החברה

"איבדנו את המיקוד העסקי ואת השגת היעדים שהתחלפו בשיחות מסדרון ובעיסוק מרובה במהלך שעות העבודה בעניינים שאינם קשורים להשגת יעדיה של החברה", כתב גיל שרון לעובדים ■ יחימוביץ': "מה שפגע בפלאפון הוא השכר החזירי של שרון"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנכ"ל פלאפון, גיל שרון, טוען כי מהלך ההתארגנות של עובדי החברה במסגרת ההסתדרות והקמת ועד עובדים, פגעה בתוצאות הכספיות של החברה, מכיוון שהמהלך היה כרוך "באובדן המיקוד העסקי והסחת דעת מצד העובדים".

באיגרת ששיגר היום (א') שרון לעובדים הוא קרא להם לחזור ולעבוד במרץ ולתקן את הנזקים להם גרם, לטענתו, מאבק העובדים בחודשים האחרונים. "הצלחתה הפנומנלית של החברה בשנים האחרונות היתה בין היתר כתוצאה של אימוץ אחיד וגורף של מספר ערכים ניהוליים, כגון מיקוד עסקי, אוריינטציה להשגת יעדים ברורים ומדידים ונחישות ביצוע בלתי מתפשרת, על ידי העובדים וההנהלה גם יחד", כתב שרון באיגרת.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפוןצילום: עופר וקנין

"בשבועות האחרונים, לצערי, איבדנו את המיקוד העסקי, את הדבקות ואת השגת היעדים. אלו התחלפו בשיחות מסדרון ובעיסוק מרובה במהלך שעות העבודה בעניינים שאינם קשורים להשגת יעדיה של החברה ולהתמודדותה עם התחרות בשוק".

שרון הבהיר כי "אינני מביע עמדה כלשהי בקשר להחלטה אישית של כל עובד ביחס להצטרפות לארגון עובדים, פעילות אותה ניתן לבצע בלי להפריע לעבודה, ולא תוך כדי עבודה. עתה משחלפו החגים, עלינו לחזור ולהתמקד, כמו בעבר, בעשייה השוטפת ובתחרות.

עוד טען שרון כי התוצאות העסקיות של פלאפון נחלשו כתוצאה מאובדן המיקוד והסחת הדעת, דבר שנוצל על ידי מתחריה של החברה. "אני קורא לכל אחד מהמנהלים והעובדים: חיזרו במלוא המרץ לפעילות השוטפת... פלאפון היא הבית של כולנו, עלינו לשמור עליו מכל משמר. עלינו להגן על הבית כי רק תוצאות עסקיות חיוביות יבטיחו לכולנו פרנסה טובה לאורך זמן".

בתגובה מסר ועד הפעולה הזמני של פלאפון, בראשות ברק לוי, כי "גיל שרון מנסה לתרץ את תוצאות הרבעון השלישי ברצוננו להתאגד בהסתדרות. אך הוא זה שפוגע בחברה, בכך שאינו מקבל את רצון העובדים להקים ועד. אנו קוראים לבעלי החברה, שאול אלוביץ, לסיים את הסאגה הזאת במהרה על ידי הכרה ביציגותו של הוועד".

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ, אמרה בתגובה כי "מה שפגע בפלאפון אינו התארגנות העובדים, אלא השכר החזירי של שרון, שמצטבר כבר ל-36 מיליון שקל וזאת בשעה שהחברה שהוא מנהל סופגת ירידה בהכנסות. גם הדיבידנדים הפראיים שנמשכו מהחברה גרמו להחשלתה. מוטב לשרון שיפסיק להיאבק בעובדים הנלחמים על תנאי שכר וזכויות בסיסיות, יכיר בהתארגנות שלהם ויפסיק לחפש שעירים לעזאזל".

ביום ראשון הקרוב יקיים בית הדין הארצי לעבודה, בראשות הנשיאה נילי ארד, דיון עקרוני בעניין זכותו של מעסיק להתערב ביוזמה של עובדיו להצטרף לארגון עובדים ולהקים ועד מתוכם. השופטת ארד תפרסם ככל הנראה הלכה פסוקה לגבי המידה שבה המעסיק רשאי להתערב ועד איזה גבול הוא רשאי לפנות לעובדים ולהביע דעתו בעניין ההתארגנות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker